Kültür

Ceceli Beykoz'da fırtına oldu

Ceceli Beykoz'da fırtına oldu
2014.08.04 00:00
| | |
14317

Video galeri

Onbinler, Mustafa Ceceli’nin verdiği konseri izlemek için Beykoz Çayırı'na koştu.

Düğün Bahane Ceceli Şahane

Beykoz Belediyesi tarafından organize edilenToplu Nikâh Töreni'nden sonra sahneye çıkanMustafa Çeçeli, onbinlerce Beykozluya keyifli dakikalar yaşattı. Henüz 6 yaşında piyano ile tanışan Ceceli, sahnede kaldığı süre içerisinde şarkı söylemenin yanısıra bateri, darbuka ve org da çaldı. Onbinlerce Beykozlu'yla birlikte şarkı söyleyen Mustafa Ceceli, konser başlangıcında Beykoz'da yaşadığını belirterek, "Ben de Kanlıca'da oturuyorum" diyerek komşularına selam gönderdi.

'Çayır doldu doldu taştı'

Mustafa Ceceli'yi izlemek için Beykoz Çayırı'nı saatler öncesinden dolduran Beykozlular, heyecanla nikâh kıyma işinin bitmesini bekledi. Törenin sonunda sahneye gelen Ceceli'ye sevgi gösterisinde bulunan Beykozlular, sanatçıyı bağrına bastı. Görevlilerin sahne çevresini güvenlik nedeniyle kapalı tutması üzerine ise kimi gençler barikatların üzerinden atlayarak tehlikeyi göze alırken, kimi çocuklar ise demir barikatların ardında meraklı gözlerle konseri izledi.

'Gencer Savaş sahnede!'

Beykozluları coşturan yalnızca Mustafa Ceceli olmadı. Kadrosunda birbirinden yetenekli müzisyenleri barındıran Ceceli OrkestrasıCeceli'nin şarkılarına yaptıkları 'show'lar ile eşlik etti. Sahneye leğen, kova gibi plastik araçlarla gelen Gencer Savaş, bir süre bu 'ilginç' aleti çaldı. Yoğun ilgi gören Gencer Savaş, daha sonra Mustafa Ceceli'yle birlikte darbuka çalarak'düet' yaptı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek konser yarısında, Beykozlulara unutulmaz bir gece yaşatan Türk Pop Müziği'nin ünlü ismi Mustafa Ceceli'ye Beykoz'u simgeleyen bir çeşmi bülbül hediye etti.

'Konser sonrası halk yürüdü'

Mustafa Ceceli'nin verdiği konserde coşan Beykozlular, konserin bitimi sonrası eve dönmek için yollara düştü. Trafiğin kilitlendiği saatlerde, yaz akşamının serinliğini fırsat bilen kimi vatandaşlar ise yürümeyi tercih etti. Bu sırada kimi vatandaşların da Mustafa Ceceli’nin konser sırasında söylediği “Es, Limon Çiçekleri” gibi şarkılarını seslendirdikleri gözlendi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Konser, Mustafa Ceceli, Yücel Çelikbilek, Beykoz Çayırı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"