Kültür

Çayır Festivali bu yıl da yapılmayacak

Çayır Festivali bu yıl da yapılmayacak
2014.08.02 00:00
| | |
6152

Beykoz Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre 2014 yılında Beykoz Çayır Festivali yapılmayacak.

Beykoz'da her yıl düzenli olarak yapılan ve geleneksel bir hâl alan Çayır Festivalleri'nin bu yıl da yapılamayacağı bildirildi. Geçtiğimiz yıl Mısır'da meydana gelen olaylar nedeniyle iptal edilen festival, bu yıl da Gazze başta olmak üzere Filistin, Doğu Türkistan ve Suriye'de süregelen çatışmalar ve masum sivillerin ölümü gerekçe gösterilerek iptal edildi. Beykoz Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre 2014 yılında Beykoz Çayır Festivali yapılmayacak.

Her yıl düzenli olarak yaz mevsiminde gerçekleştirilen Çayır Festivali, ilçedeki onlarca sivil toplum kuruluşuna ev sahipliği yapıyordu. Beykoz Belediyesi tarafından finanse edilen ve lojistik olarak da desteklenen STK'lar yöresel sanatçıları Beykozlularla buluşturuyordu. Yine Beykoz Belediyesi tarafından belirlenen en az 3 ünlü ses sanatçısı da Çayır'da verdiği konserle ilçe halkını coşturuyordu. Geçtiğimiz yıl Mısır; bu yıl ise Suriye, Filistin ve Doğu Türkistan'da meydana gelen olaylar ile sivil kayıplar nedeniyle Beykoz Çayır Festivali iptal edildi.  

Ülkede 3 günlük yas ilan edilmesinin hatırlatıldığı açıklamada, şenliğe yer olmadığı dile getirilirken, Beykozlulara yakışanın ise bu acıları yüreğinde hissetmek olacağı kaydedildi.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Çayır Festivali, İptal, Yücel Çelikbilek

reklam
2 Yorum
ACT9920.08.2014 14:38:09

Banane Araptan hangi arap hükümeti bizde o kadar şehit varken taziye mesajı yolladı yada bizim için yas ilan etti hiç düşündünüzmü araştırın bulun bütün sözlerimi geri alayım şuan ülkemize soktukları sureyeli yaratıklar yüzünden doğu bölgesindeki KENDİ HALKIMIZ her gün tedirgin yaşıyor çocuklarını sürekli suriyeli mahluklardan korumaya çalışıyor ve birde kalkıp şenlik iptali yapıyorsunuz helal size arapları değilde biraz kendi halkınızı düşünün tabii düşünce kabiliyetiniz varsa...

Öz Beykozlu 04.08.2014 16:50:51

Duyarlı bir davranış. Coğrafyamız kan gölüne dönerken, vur patlasın çal oynasın mantığı ile hareket etmeyen duyarlı BAŞKANA teşekkür ediyoruz. tek kelime ile helal olsun yüzel abii...

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"