ÇAY TV’de AK Parti Beykoz aday adaylarını konuştular

  • 0
  • 5377
ÇAY TV’de AK Parti Beykoz aday adaylarını konuştular
ÇAY TV’de AK Parti Beykoz aday adaylarını konuştular
ÇAY TV’de AK Parti Beykoz aday adaylarını konuştular

Beykoz’un tanınan simalarından Ozan Derviş katıldığı bir televizyon programında Beykoz’daki yerel seçim atmosferini değerlendirdi.

Çay TV’de, Halil İbrahim Külünkoğlu’nun sunumunu yapmış olduğu “Yerelden Evrensele” isimli programa konuk olan Ozan Derviş, 31 Mart 2024 günü yapılacak yerel seçimlerde, 2019 seçimlerinde iktidar ile muhalefet partileri arasındaki 13 puanlık oy farkının kapanabileceğini söyledi.

İstanbul’da iki adayda zorlanacak

İstanbul seçimlerine de değinen Derviş, her iki adayında zorlanacağını, ana muhalefetin ittifak yelpazesinden ayrılmış olmasının dezavantaj olduğunu, öte yandan ekonomik sıkıntılarında iktidar cephesinde değerlendirileceğini düşündüğü konular arasında olduğunu ifade etti.

“Millet İttifak adayı Ekrem İmamoğlu İYİ Parti’den kaybettiği oyları başka bir yerden telafi edemezse işi çok zor… Murat Kurum’unda çok özel bir başarısı olacağını düşünmüyorum” diye konuşan Ozan Derviş, Beykoz’da iktidar partisinin 2 tane güçlü aday adayı olduğunu ifade etti.

Hanefi Dilmaç partisinin her kademesinden geçmiş

Murat Aydın’ın doğal aday olduğunu ve Beykoz’da birde yerel siyasetin her kademesinden geçmiş bir Hanefi Dilmaç gerçeği olduğunu söyleyen Derviş, “Hanefi Dilmaç tam bir görev adamı, Partinin kurucularından. Çavuşbaşı Beldesi kurucusu, Çavuşbaşı Belediye Başkanlığından, Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığına, artık yerel siyaseti sonuna kadar değerlendiren birisi olarak tanınıyor” şeklinde konuştu.

“Bir sonraki seçimde seni değerlendireceğiz”

“Ve her dönemde, bu dönemde partinin kalkınmasına katkı sun, bir sonraki seçimde seni değerlendireceğiz atmosferi oluşturulan bir isim Hanefi Dilmaç… Bu dönemde de Hanefi Dilmaç’ın partisini kollayan, oy oranını yukarıya çıkarmaya çalışan can siper hane çalışmalarına şahit olduk. Fakat şu an Beykoz’da AK Parti seçmenlerinde Hanefi Başkana karşı farklı bir gözlem var. Hanefi Dilmaç’ın son seçimi, bu seçim olması gerekir mantığıyla bakan bir kesim var.” ifadelerini kullanan Ozan Derviş, “Hanefi Dilmaç, ‘artık yeter, benim önümü kimse kapatmasın… Gerekirse boyumun ölçüsünü alayım. Ben aday adayıyım’ diyerek yola çıktı” dedi.  

Murat Aydın neredeyse emeklinin resmiyetini kazanan bir yapıya sahip

“Sayın Murat Aydın Zeytinburnu’ndan ilçemize geldi… Orada 4 dönem Belediye Başkanlığı yapmış, bir dönemde Beykoz’da Belediye Başkanlığı yapan, 5 dönem belediye başkanlığı, 1 dönemde meclis üyeliği yapan 30 yıllık nerdeyse emeklilik resmiyetini kazanan bir yapıya sahip belediye başkanı” açıklamalarında bulunan Derviş şöyle devam etti:

Murat Aydın’ın partili partisiz özel bir kitlesi var

Beykoz’da Murat Aydın’la da şöyle bir gerçek ortaya çıktı. Murat Aydın Beykoz’da sadece akrabalarının yanına geldiğini söylediği kimsenin tanımadığı bir bireyken, şu anda kolay kolay Beykoz’da elde edilemeyecek partili partisiz özel bir kitlesi var. Bu Beykoz’da birçok insana nasip olmamıştır.

Beykoz’da Sayın Cumhurbaşkanı çok zor bir karar aşamasında… Eğer Murat Aydın’ı tekrar aday yapıp seçime giderler, Hanefi Dilmaç’ı küstürürlerse Beykoz’da çok ciddi bir handikap yaşar Adalet ve Kalkınma Partisi. Hangisini aday yaparlarsa diğerini parti disiplini doğrultusunda küsmemelerini sağlayacak bir yöntem bulmamaları gerekiyor.  Nasıl Hanefi Dilmaç’ı 3 dönem aday adayı olabilecekken, Başkan Yardımcısı yaparak göreve devam ettirdiyse, yaklaşık 6-7 yıldır da İlçe Başkanı olarak göreve devam ettirdi. Bu yöntemle bir iç barış yapamazlarsa Beykoz’da Adalet ve Kalkınma Partisi’nin durumu biraz sıkıntılı. Muhalefetle aradaki fark sanki kapanabilir gibi duruyor. Karşı tarafında akıllı bir politika yapmasıyla.

Haber Merkezi

İBB'nin restore ettiği Paşabahçe Vapuru gururlandırdı
Önceki İBB'nin restore ettiği Paşabahçe Vapuru gururlandırdı
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı