Çavuşbaşıspor'dan açıklama

  • 0
  • 7786
Çavuşbaşıspor'dan açıklama

İstanbul Amatör Liglerinde geçen hafta sonu itibarı ile tamamlanan kategorilerden birisi de 1. Amatör Lig idi.

Gruplarında Şampiyon ve de ikinci olanlar önümüzdeki sezon İstanbul Süper Amatör Liginde mücadele etmeye hak kazandı. Gruplarında son 2 sırada yer alan, küme düşen takımlar ise yollarına İstanbul 2. Amatör Ligden devam edecekler. Son yıllarda son hafta karşılaşmaları sonunda ortaya çıkan tabloların ardından kimi kulüplerin itirazları neticesinde ligin tescillenme işlemleri itiraz olan gruplarda sarka bilmekte idi.

İşte bu kapsamda son hafta karşılaşmalarından alınacak neticelere göre grupta ligden düşecek ikinci takımın belirleneceği İstanbul 1. Amatör Lig 15. Grubunda ise belirsizlik hâkim. Düşme hattında yer alan ve bu sezon Fair-Play ruhunu en iyi yansıtan takımlardan biri konumunda olan İstanbul Kemahspor, Yakacıkspor'a 2-1 mağlup olunca düşecek diğer takımın belirlenmesinde önem arz eden maç Fikirtepe Dumlupınarspor ile Çavuşbaşıspor takımları arasında oynanacak maçın sonucu ile ortaya çıkacaktı. Maç skor olarak 3-3 beraberlikle tamamlanınca kâğıt üzerinde Çavuşbaşıspor ligden düşen ikinci kulüp oldu. Ancak maçta yapılan bir hata sonucu her an değiştirecek gibi. Üst üste yapılan ve fark edilemeyen hata nedeni ile Çavuşbaşıspor TFF İstanbul İl Başkanlığı nezdinde itirazını yaptı, belgelerini sundu. Kararın çıkmasını beklemeye başlarken iş TFF'ye yani Ankara'ya havale edildi. 

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Çavuşbaşıspor Kulübü Kamuoyu ile bir açıklama paylaştı. Kırmızı-Beyazlı ekibin açıklamasında şu ifadeler yer aldı.


KAMUOYUNU DUYURULUR


Bu sezon İstanbul 1.Amatör Lig 15. Grubunda mücadele eden kulübümüz futbol takımının ligin son maçında yaşanan ve kamuoyuna da yansıyan hadiselerden sonra bekleyişi devam etmektedir. Kısaca hatırlatmak gerekirse yer aldığımı grupta Ligden düşecek ikinci takımın belirleneceği son hafta karşılaşmaları büyük önem kazanmış idi. Düşme hattında bulunan İstanbul Kemahspor ile Yakacıkspor arasında oynanan karşılaşma 2-1 Yakacıkspor'un üstünlüğü ile tamamlanmış, bu andan sonra da Fikirtepe Dumlupınarspor-Çavuşbaşıspor arsında oynanan maçın önemi ortaya çıkmıştı. Müsabaka 3-3 beraberlikle neticelenince yaşanan bir kural hatası nedeni ile kulübümüz resmi makamlar nezdinde gerekeli belgeleri de sunmak sureti ile maça ilişkin itiraz dilekçesini sunmuştur.

Maçta Fikirtepe Dumlupınarspor takımı 3 oyuncu değişikliği hakkını tamamlamasına karşın 4.oyuncu değişimini de gerçekleşmiş. Gerek Saha Komiseri, gerekse müsabaka hakemi tarafından dikkatlerden kaçmıştır. Müsabakanın ardından bu konudaki yaşananlar konunun taraflarınca kâğıda dökülmüş, kulübümüz ayrıca Federasyonumuz nezdinde itiraz dilekçesini sunmuştur.

Bu yaşanan hadisenin ardından futbol otoritelerine konu ile ilgili yaptığımız görüş ve bilgi alış-verişinden sonra edindiğimiz intibah odur ki maçın 3-0 Lehimize tescil edilmesi gerekmektedir. Yaşanan bu olayda başlangıç noktası Fikirtepe Dumlupınarspor teknik sorumlularının hatası olmasıdır. Bu da maçın bizim lehimize sonuçlanmasını gerekeli kılmaktadır. Daha önce yaşanmış hadiseler ile yaşanan bu son hadise dikkate alındığında da bu beklenti bizde hâkimdir.


Sonuç her ne şekilde açıklanırsa açıklansın, bizim bu konudaki duruşumuz bellidir. Kurallar neyi gerektiriyor ise onun uygulanmasını talep etmekteyiz. Çıkacak sonuç ile diğer kulüplerin olumlu ya da olumsuz etkilenmesi bizler tarafından karar verilecek bir konu olmaktan çıkmıştır. Samimi duygularımızla ifade etmek isteriz ki keşke bu tür hadiseler hiç yaşanmasa idi. Ancak ortaya çıkan tabloda gerekli itirazda bulunmasa idik, üzerimizde bulunan bir camianın sorumluluğunu görmezden gelmemiz anlamı da taşıyacaktı.

Kamuoyuna saygılarımızla sunarız...


ALİ İHSAN AYAR

ÇAVUŞBAŞI SPOR KULÜBÜ BŞK.VEKİLİ 

 

Türkiye’ye uygun 'Başkanlık' sistemi
Önceki Türkiye’ye uygun 'Başkanlık' sistemi
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz