Son Dakika

Çavuşbaşıspor'da yüzler gülüyor

  • 0
  • 6941

Çavuşbaşıspor, uzun bir bekleyişin ardından ligin bitiminden 1 ay sonra çıktığı müsabakada Fikirtepe Dumlupınarspor'u 2-0 mağlup edip1. Amatör Ligde kaldı.

Çavuşbaşıspor'da yüzler gülüyor, stres dolu günler geride kaldı...

Artık önümüzdeki sezonun hesapları yapılmaya başlandı. İstanbul 1. Amatör Lig’deki Beykoz temsilcilerimizden Çavuşbaşıspor, uzun bir karar anı bekleyişinin ardından ligin bitiminden 1 ay sonra çıktığı müsabakada Fikirtepe Dumlupınarspor'u 2-0 mağlup edip1. Amatör Ligde kaldı. 

Selimiye Stadı’nda gerçekleşen karşılaşamaya Kalede Özcan-Emrah-Bahtiyar-Barış-Ali Rıza-Hakan Kuş-Davut-Veysel-Cevat (Yusuf)-Cem Demir ve İsmail'den kurulu bir kadro ile çıkan Kırmızı-Beyazlı ekip bulduğu 2 gol ile önümüzdeki sezon da 1. Amatör Ligde mücadele etmeye hak kazandı. Müsabakanın 20.dakikasında bir duran top organizasyonunun ardından oluşan karambolde topa dokunan Barış takımını 1-0 öne geçirdi. Dakikalar 80'i gösterirken ise Kazanılan Korner atışında topun başına geçen İsmail'in bu atışından gelen top falso alıp direk olarak Kaleye girince durum 2-0'a gelmiş oldu. Maç bu skor ile tamamlanırken Çavuşbaşıspor  ligde kalmanın sevincini yaşadı. Ortaya çıkan tablodan sonra Kemahspor 15. Grupta ligden düşen takım oldu.

Çavuşbaşı Spor Kulübü Başkanı Yaşar Şahin Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada, "Ligde kalmak bizim açımızdan çok önemli idi ve bunu da başardığımız için mutluyuz. Keşke süreç bu kadar uzamasa idi. Maçta gerçekleşen kural hatası bir hayli zaman sonra maçın tekrarını gerektirdi. Futbolcu kardeşlerimiz sahaya çıkıp mücadelesini yaptı ve aldığımız galibiyet ile önümüzdeki sezon da 1.Amatör Ligde oynama hakkımız oldu. Biz gelecek sezona eğer ki sahamız o ana kadar yetişirse çok farklı bakmaktaydık İnşallah suni çimli zemine kavuşacağız, ufak pürüzler kaldı onların halledilmesine çalışılmakta " şeklinde konuştu.

Çavuşbaşıspor Başkanvekili Ali İhsan Ayar ise ortaya çıkan tablonun ardından yaptığı açıklamada, "Biz aslında Fikirtepe Dumlupınar Takımı ile oynadığımız ve kural hatası yaşanan maçın 3-0 lehimize tescillenmesini bekliyorduk. Bu kadar zaman sonra da olsa bu kez bileğimizin hakkı ile ligde kalışımızı dosta-düşmana herkese ilan ettik." şeklinde konuştu.

"Bunca yıldır futbolun içindeyim ancak geride bıraktığımız sezon kadar sıkıntılı, stresli bir dönem yaşamadım. Sezon başında kurduğumuz kadrodan oyuncularımız bıraktı, genç oyuncular ile devam etmek zorunda kalıp üst, üste aldığımız mağlubiyetler ile düşme hattında indik. Sonrasında ikinci transfer döneminde takıma takviyeler yaptık ve toparladık. Aslında Fikirtepe Dumlupınar müsabakasında bariz bir kural hatasının bu kadar süre sürüncemede bırakılmasını bize yapılmış bir haksızlık olarak görmekte idik. Alnımızın akı ile temiz bir galibiyet alıp ligde kaldık. Şunu da eklemek isterim ki bu sezon ömrümüzden ömür götürdü.   Demek ki biz bu sıkıntılı sezonu yaşayacakmışız, ancak çok büyük dersler çıkardığımızı da söylemek isterim. Çavuşbaşıspor camiası ve Çavuşbaşı sakinleri şunu iyi bilsin ki Sahamız yapıldığı anda çok farklı bir Çavuşbaşıspor görüntüsüne herkes şahit olacak" diye konuşan Ali İhsan Ayar son cümle olarak "Sütten ağzımız yandı yoğurdu üfleyerek yiyeceğiz" dedi.

Spor Servisi

Beykoz Yenimahalle'de hüzünlü açılış...
Önceki Beykoz Yenimahalle'de hüzünlü açılış...
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz