Sağlık

Çavuşbaşılı vatandaşlar 102 ünite kan verdi

Çavuşbaşılı vatandaşlar 102 ünite kan verdi
21.07.2017 20:41
| | |
4089

Türk Kızılayı, Beykoz Çavuşbaşında kan çadırı kurdu, 102 ünite kan toplandı.

Türk Kızılayı Beykoz Şubesi ve Çavuşbaşı Trabzonlular Derneğinin destekleriyle Çavuşbaşı Merkezinde kurulan kan bağışı kampanyası için altı mahalleden oluşan Çavuşbaşılılar seferber oldu. Vatandaşlar, 102 ünite kan bağışladı.

'Kan ver, hayat bul' sloganıyla Çavuşbaşı Ahmet Akça İlkokulu bahçesinde düzenlenen etkinlik için Kızılay yetkilileri sabahın erken saatlerinde bölgeye gelerek hazırlıklarını tamamladı.

Türk Kızılayı Beykoz Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi İdris Kurt, Zeynep Kamil Kan Merkezi Beykoz Sorumlusu Tevfik Kızgın, bağışlar sona erene kadar çadırın başında vatandaşlara destek olmaya çalışırken, Trabzonlular Dernek Başkanı Sami Şahin ve ekibi, kan bağışına olan desteği arttırabilmek için yoğun mesai harcadı.

Vatandaşların yoğun isteği üzerine Çiftlik Mahallesinde ilk kez gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası Çiftlik Mahallesi Muhtarı Hayrettin Şenol, Baklacı Mahallesi Muhtarı Mustafa Yıldırım, Çengeldere Muhtarı Şaban Öztürk ve AK Parti Çiftlik Mahallesi Teşkilat Başkanı Yasin Kılıç'ın girişimleriyle gerçekleştirildi.

Kan bağışında bulunan muhtarlar vatandaşlara örnek oldu. Çavuşbaşı Merkez Camii İmamı Mehmet Özdoğru ve cemaatte bağışa destek verenler arasında yer aldı. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Türk Kızılayı, Kan Bağışı, İdris Kurt, Tevfik Kızgın, Sami Şahin, Hayrettin Şenol, Mustafa Yıldırım, Şaban Öztürk

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"