Çavuşbaşı ve Görele'nin imar planları onaylandı

  • 17.07.2021 14:41
  • Güncelleme: 17.07.2021 14:41
  • Okunma: 6777 kez
  • Yorum: 0
Çavuşbaşı ve Görele mahallesinin koruma amaçlı imar planları, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Beykoz ziyaretinden bir hafta sonra onaylandı.
Çavuşbaşı ve Görele'nin imar planları onaylandı

Geçtiğimiz hafta Beykoz’u ziyaret eden ve imar ile ilgili müjdeler veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Çavuşbaşı ve Görele mahallesinin koruma amaçlı imar planlarının bir hafta sonra onaylanmaya hazır olduğunu belirtmişti.

Bakan Kurum’un müjdesinden bir hafta sonra Çavuşbaşı ve Görele mahallesinin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar planları onaylandı.

Bundan sonraki süreçte ise önce Ağustos’ta Karlıtepe’nin, yılsonuna kadar ise tüm Beykoz’un ETBAR çalışmasının bitirilmesi hedefleniyor.

2022’nin Mart ayında ise Beykoz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkisi altında ve ilçe belediyesi sorumluluğunda olan tüm bölgelerinin planlarının bitirilmesi hedefleniyor.

Tokatköy’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek projenin ise Ağustos’ta başlaması planlanıyor.

​Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ise şunları söyledi:

“Bayram öncesi Beykoz’umuz için bir hafta önce söz verdiğimiz üzere hayırlı gelişmeler paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Çavuşbaşı Bölgesi ve Görele mahallemizin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planları bugün Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından onaylandı.

Böylece doğamızı koruma altına alırken hemşehrilerimizin imar ile ilgili önünü görebilmelerinin yolunu açıyoruz.

Bu süreçte desteğini sürekli hissettiğimiz ve talimatlarıyla süreci hızlandıran sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, gayreti ve kararlı duruşuyla Beykoz halkına verdiği sözleri yerine getiren sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum'a, değerli Bakanlık çalışanlarına ve mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunarım.

Beykoz’umuz için hayırlı olsun.”

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: İmar, Plan, Onay, Çavuşbaşı, Görele

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz