Çavuşbaşı ve Görele'de imar planları haftaya tamam

  • 3
  • 11227

Çevre Bakanı Kurum Beykoz Belediyesi'nde yaptığı açıklamada Çavuşbaşı ve Görele Mahallelerinin planlarını haftaya onaylayacaklarını söyledi.

Bir takım ziyaretler yapmak üzere öğle saatlerinde Beykoz'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Beykoz Belediyesi'nde yapılan toplantının ardından basın açıklaması yaptı.

Kurum yaptığı açıklamada, Çavuşbaşı ve Görele Mahallelerinin içinde bulunduğu 4 bin 100 hektarlık alanı SİT alanı ilan ettiklerini hatırlatarak, "İmar planı çalışmalarımız da son safhaya geldi. İnşallah önümüzdeki hafta Çavuşbaşı ve Görele Mahallelerimizin imar planlarını onaylayıp vatandaşlarımızın bu noktadaki problemlerini çözmüş olacağız." dedi.

Kurum, şunları söyledi:

"Mülkiyet problemlerine ilişkin daha önce adımları atmış ve vatandaşlarımıza tapularını teslimlerini yapmıştık. Şimdi de tüm Beykoz geneline ilişkin imar planlarını buradaki doğal dokuyu koruyarak korunması gereken alanları tarihi yapılarımızı gün yüzüne çıkaracak çalışmaları atarak büyük bir hassasiyetle yürütüyoruz ve bu çerçevede daha önce Çavuşbaşı ve Görele Mahallelerinin de içinde bulunduğu 4 bin 100 hektarlık alanda SİT derecelendirme çalışmasını tamamlamıştık. İmar planı çalışmalarımız da son safhaya geldi."

Haber Merkezi

Devlet bürokrasisi Beykoz'da bir araya geldi
Önceki Devlet bürokrasisi Beykoz'da bir araya geldi
Beykoz CHP'ye döner mi?
Sonraki Beykoz CHP'ye döner mi?
Yorumlar (3 Yorum)

cemal (3 yıl önce)

HAYIRLI OLSUN.

Query (3 yıl önce)

Yorum yapacak birsey kaldi mi?? 40 yildir bu haberleri surkli duyuyoruz zaten. Yeni birsey yok. Daha cok bekleriz imari

mehmet akif tiryaki (3 yıl önce)

1389 okuma ve netice olarak sıfır yorum; manidar!.. Ben şahsen haberden kıvanç duydum ve bir Beykoz'lu olarak sevindim. sorunların giderilmesi ve ortaya çıkan sorunsuz bir kamusal çalışmaları bitmiş yaşam alanları gelecek nesiller için güvence olacaktır. Emeği geçen çalışanlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Allah yolunuzu açık etsin.

Yorum Yaz