Güncel

Çavuşbaşı’ndaki dergahı ilk kez görüntülendi

Çavuşbaşı’ndaki dergahı ilk kez görüntülendi
2014.07.30 00:00
| | |
34843

Video galeri

Nakşibendi tarikatının lideri olan Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin Çavuşbaşı'ndaki dergahının kapıları ilk kez kameralara açıldı.

50 yıldır Nakşibendi tarikatının lideri olan Mahmud Efendi'nin nasıl yaşadığı ve nasıl ibadet ettiği merak ediliyordu.

Milyonlarca kişinin merak ettiği Mahmud Efendi'nin dergahına ilk kez Show Haber kameraları girdi.

Çekilen görüntülerde, sessiz bir odada sandalyesinin üzerinde tesbih çeken Mahmud Efendi'nin genelde sessiz bir halde Allah'a zikrettiği görülüyor.

EVİNİN BAHÇESİNE BİNLERCE KİŞİ TOPLANIYOR

Çeşitli zamanlarda Türkiye'nin dört bir yanından İstanbul Çavuşbaşı'na giden binlerce kişi, Mahmud Efendi olarak bilinen Mahmut Ustaosmanoğlu'nu görmek ve duasını almak üzere evinin bahçesinde toplanıyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Çavuşbaşı, Mahmut Ustaosmanoğlu, Dergah, Dergah, Nakşibendi

reklam
2 Yorum
Abdülvahit AKTAŞ 30.08.2017 15:32:33

Selamın aleyküm Ben ist cekmekoy tasdelen güngören mah A.VAHİT AKTAŞ Değerli hocalarim Ben bu akşam rüyamda sayın.şehim mahmut efendi hazretleri 'nin namaz biriyle namaz kılarken gördüm Ve ona bakarken gözlerin doldu ağlıyordum bunun açıklamasını bana yardımcı olursanız sevinirim Bide bizat o muberekle görüşüp ellerini öpmek istiyorum Inaniyorumki mübarekte beni bekliyordur Yardımcı olursanız sevinirim Saygılarımla A.vahit aktaş 0533 227 91 25

ahmet öztürk04.08.2014 08:46:34

allah sağlıklı uzun ömürler versin,bize uymasada seveni,sayanı çok olduğuna göre hepsinin sevgilerine allah sevgiside eklansin inşallah muhteremin şahsında. ancak çavuşbaşına geliş gidişlerinde trafik açısından ve arabalarını parketmek açısından biraz daha saygılı ve düşünceli olurlarsa kendi vakurluları açısındanda iyi olur diye düşünüyorum

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"