Çavuşbaşı’nda Çengeldere halkı çok dertli…

  • Güncelleme: 16.12.2016 19:33
  • Okunma: 6529 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Çavuşbaşı Çengeldere Mahallesi’ndeki asfalt yolda hız kesicilerin olmaması bölge halkını tedirgin ediyor.
Çavuşbaşı’nda Çengeldere halkı çok dertli…

Araçların hızlı gitmesi vatandaşları ürküttüğü gibi yaya kaldırımlarını işgal eden elektrik direkleri nedeniyle, bebek arabasıyla yaya kaldırımdan geçemeyen bayanlar soruna çözüm arıyor.

Beykoz Çavuşbaşı Çengeldere Mahallesi sakinleri bölgenin tek geçiş güzergahı olan asfalt yoldan geçen araçların hızından şikayetçi… Yolda yapay kasis olmaması araçların hızlı gitmesine yol açarken, başka tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Bölgedeki vatandaşlar, bebek arabalarıyla yaya kaldırımlarından da yürüyemiyor.

Elektrik direklerinin yaya kaldırımlarında olması bebekli annelerin işini zorlaştırırken, yine hız yüzünden kazaların meydana geldiği ve hayvanların araçlar tarafından ezildiği kaydediliyor.

Beykoz Belediyesi’ne şikayetin defalarca iletildiğini dile getiren vatandaşlar soruna bir çözüm üretilmediğini ifade ederken, geçen yıl yine öğrencilerin geçiş güzergahı olan aynı yolda meydana gelen kazada öğrenciye çarpan aracın kaldırımdan aşağıya uçtuğu belirtildi.

Öte yandan bölgede elektrik trafosu olmaması nedeniyle sık sık elektrik kesintilerinin yaşandığı ve elektrik kesintileri nedeniyle yolun akşamları daha tehlikeli bir hal aldığı kaydedildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Çavuşbaşı, Yol, Kasis

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz