Çavuşbaşı'nda bir tek camiye dokunulmadı

  • 1
  • 11065

Beykoz Çavuşbaşı’nda Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan kiralanan orman arazisi üzerinde yapımı devam eden binalar, cami haricinde kaçak olduğu gerekçesiyle yıkıldı.

Beykoz Çavuşbaşı’nda  Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan kiralanan orman arazisi üzerinde yapımı devam eden ‘binalar kaçak olduğu gerekçesiyle yıkıldı.

Külliye içerisinde bulunan kız kuran kursu, misafirhane, aşevi ve hafızlık kursu olarak kullanılması planlanan dört bina yerle bir edildi. Devam eden cami inşaatına ise dokunulmadı. Külliyeyi yapan derneğin yöneticileri, “Bazı meseleleri dile getirdik. Burada maruz kaldığımız muamele bugüne kadarki duruşumuzdan kaynaklanıyor” dedi.

Külliye inşaatı sorumlusu Muhammed Sinan, inşaat yapımının iki yıldır devam ettiğini belirterek “İki senede çıkmayan sorunlar son bir ay içerisinde çıktı. Yıkımı önlemek için bütün girişimlerimiz sonuçsuz kaldı. Süreçte hiçbir siyasi makama ulaşamaz olduk. Sabahleyin yetkililer geldiğinde ellerinde yıkım kararı yoktu. Kararın tebliğ edilmesini istedik. Yıkımı sözlü talimatla yaptıklarını söylediler. Yasadışı bir yıkım yapılıyor. Biz burayı bağışlarla yaptık” dedi. 

SEÇİMDEN SONRA HER ŞEY DEĞİŞTİ

KÜLLİYEYİ inşa ettiren Marifet Derneği Yönetim Kurulu üyesi Şefik Kocaman ise yaptığı açıklamada muhalif oldukları için külliyenin yıkıldığını iddia etti. Kocaman açıklamasında “Başbakan da Cumhurbaşkanı da buraya gelerek inceme yaptı. Bizzat ben sunum yaptım. Ama seçimlerden sonra her şey değişti. 28 Şubat’ı eleştirenler buna ne diyecek? Hukukun katledildiği bir ortamdayız” dedi.

SAHA GERİ ALINDI

Baknalık açıklaması ise özetli şöyle: “Alan mesire yeridir. Yıkıma konu olan tesisler sözleşme hükümlerine aykırı yapılardır. Mevzuat doğrultusunda saha geri alınmıştır.”

 

 

Haber Merkezi

Eski İlçe Başkanı Burhan Öz'ün annesi vefat etti
Önceki Eski İlçe Başkanı Burhan Öz'ün annesi vefat etti
Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Yorumlar (1 Yorum)

Özkan (9 yıl önce)

Siz devletten vergi kaçırın, kaçak bina yapın tabiki de yıkılacak...

Yorum Yaz