Eğitim

Çavuşbaşı gençlerinin 19 Mayıs ışığı

Çavuşbaşı gençlerinin 19 Mayıs ışığı
15.05.2015 23:51
| | |
6833

Beykoz Çavuşbaşı Çok Programlı Lise'de 19 Mayıs törenleri heyecanı yaşanıyor.

Her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanan Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, bu yıl da resmi törenlerle yaşatılacak. Beykoz Kaymakamlığı tarafından Beykoz Çayırı'nda düzenlenecek olan programa ise ilçeden Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi de katılacak. Müdiresi Nuray Özkan ile bambaşka bir yüze kavuşan Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi'ni ziyaret eden Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör, öğrencilerin tatlı heyecanını görüntüledi. Anlaşılan o ki, bu yıl 19 Mayıs etkinliklerine Çavuşbaşı ÇPL damga vuracak. Özellikle birbirinden güzel figürlerin yer aldığı halkoyunu ekibinin gösterisi ise çok konuşulacak...

Daha önce Dost Beykoz'un özel haber olarak gazetede yer verdiği Çavuşbaşı ÇPL, Müdire Nuray Özkan ile büyük bir değişim içine girdi. Ulaşım konusunda sıkıntı yaşayan ve şehir merkezinden hayli uzakta olan Çavuşbaşı ÇPL'de öğretmenler de Nuray Hanım'a kısa süre içinde ayak uyduruverdi. Dört bir taraftan atağa geçen Nuray Özkan idaresindeki Öğretmenler, okul ve öğrenciler için adeta seferberlik ilan etti. Çavuşbaşı ÇPL'de hemen her şey gençler ve gelecekleri için inşa edildi. Laboratuvarlar kuruldu, duvarlar boyandı, lavabolar yenilendi; her bölümün girişine bir tabela dikildi. Hazır Giyim bölümünde öğrenciler, haftalarca emek vererek hazırladıkları kıyafetleri sergiledi. Tüm okul, daha güzel bir görünüm ve daha nitelikli eğitim için kenetlendi.

‘Çavuşbaşı ÇPL’nin gençleri, büyük emek verdi’

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda Beykozluların karşısına çıkacak olan Çavuşbaşı ÇPL öğrencileri, bugün son provalarını da tamamladı. Önce tören alanında yer alacak ekip ÇPL'nin Spor Salonu'na geldi ve provalarını tamamladı. Çalışmayı takip eden Müdire Nuray Özkan, bu sırada figürler ve öğrencilerin duracakları yerler konusunda uyarılarda bulundu. Daha sonra ise Beykoz Çayırı'ndaki törende sahne alacak olan Folklor Ekibi provasını gerçekleştirdi. Türkiye'nin Karadeniz başta olmak üzere pek çok yöre müziği karma bir şekilde davullu zurnalı çalarken, Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi'nin gençleri de çeşitli figürler sahneledi.

Çalışmanın sonunda ise Folklor Öğretmenleri, öğrencilere başarılarından dolayı çikolata ikram etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Çavuşbaşı, 19 Mayıs, Prova, Çavuşbaşı ÇPL, Nuray Özkan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"