Çankırılılar, ‘İş güvenliği önemli’ dedi

  • Güncelleme: 24.01.2015 00:11
  • Okunma: 6272 kez
  • Yorum: 0
BEYÇANDER'in Ortaçeşme'de bulunan merkezinde gerçekleştirilen 'İş Güvenliği' başlıklı sunumda evsahibi Başkan Bilal Karabacak'tı.
Çankırılılar, ‘İş güvenliği önemli’ dedi

Beykozlu Çankırılılar Derneği, düzenlediği seminer ve etkinliklerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak hemşerileri ve Çankırılılar Vakfı Denetim Kurulu Üyesi Genel Cerrah Opr. Dr. Şükrü KahramanBEYÇANDER'de ağırlayan Çankırılılar, iş güvenliği konusunda Kahraman'ın bilgisinden faydalandılar. Aynı zamanda Balkan Akademi'den Burç Ülgay ve Devrim Aydın'ın da mevzuat konusuna değindiği günde katılımcılar, iş güvenliği konusunda ayrıntılı bilgi aldılar.

BEYÇANDER'in Ortaçeşme'de bulunan merkezinde gerçekleştirilen 'İş Güvenliği' başlıklı sunumda evsahibi Başkan Bilal Karabacak'tı. Konuklarını sabah kahvaltısı ikramıyla karşılayan Bilal Karabacak, BEYÇANDER'in gerçekleştirdiği faaliyetlerden bahsetti ve dernek ile adeta özdeşleşen Tuz Odası hakkında da konukları bilgi aktardı.  Çankırılılar Vakfı Denetim Kurulu Üyesi Opr. Dr. Şükrü Kahraman'ın da katılım sağladığı sunumda, iş güvenliği konusu masaya yatırıldı. İş güvenliği konusunda çok eski bir geçmişe dayanan eğitimi olduğunu anlatan Şükrü Kahraman, şunları kaydetti:

Opr. Dr. Şükrü Kahraman: “Yeni yeni anlamaya başlıyoruz…”

"Olaya daha geniş açıdan bakmak gerekiyor. Aslında iş yalnızca iş güvenliği değil. Sağlık diyoruz, güvenlik diyoruz... Çalışma Bakanlığı ne istiyor bu konuda, ne diyor? Bakınız dünyada neredeyse 200 yıl önce başlamıştır iş güvenliği... Biz ise daha yeni yeni anlamaya başlıyoruz...

Bakınız, devlet diyor ki: 'Çöplük gibi yerde çalışmayacaksınız! Soluduğunuz hava temiz olacak, kansere neden olmayacak!'. Burada işçinin soluduğu havadan, çalışılan alanın havalandırılmasına, ısıtılmasına ve yeri geldiğinde soğutulmasına kadar pek çok konuda işverenin sorumludur."

BEYÇANDER'de bulunması nedeniyle Çankırılılar hakkında da bilgi veren Opr. Dr. Şükrü Kahraman, Çankırılılar'ın Tunceliler'den sonra Türkiye'de okuma oranı en yüksek ikinci toplumu olduğunu söyledi. Denetim Kurulu Üyesi olduğu Çankırılılar Vakfı hakkında da bilgi veren Opr. Dr. Şükrü Kahraman, 1991 yılından bu yana Vakıf'ta olduğunu ve 8 kişiyle başladıkları burs verme işini şu an 300 öğrenciyle devam ettirdiklerini kaydetti. Program, Burç Ülgay'ın İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda mevzuat ve uygulamalar hakkında verdiği bilgiyle devam etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz