Çankırılılar Derneği tuz odasını açtı…

  • Güncelleme: 26.01.2014 00:11
  • Okunma: 14726 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Çankırılılar Derneği’nin Ortaçeşme’deki dernek binasında kurduğu tuz odası hizmete açıldı.
Çankırılılar Derneği tuz odasını açtı…

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirilen tuz odasının kurulmasındaki amaç, Çankırı’dan çıkmış olan tuzun tanıtımı,Türkiye’de dernek bazında olmayanı gerçekleştirmek, sağlık acısından faydalı olduğunun tıbben kanıtlanmış olması ve makbuz karşılığında derneğe bağış toplamak şeklinde açıklandı.

Tuz odasının açılışına CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Batum Havalisi Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç ve Ali Yalçın Hoca’da katıldı. 

Dernek Başkanı Bilal Karabacak yapmış olduğu konuşmada, tuz odasının, astım, bronşit, nefes darlığı, egzama, stres, öksürük ve birçok hastalığa iyi gelmesi nedeniyle kurulduğunu söyledi. 

Karabacak, Beykoz halkının randevu alarak ücret karşılığı olmaksızın derneğe yardım amaçlı makbuz karşılığı tuz odasından yararlanabileceklerini kaydetti. 

Hayırlı ve Mübarek Olsun 

Ali Yalçın Hoca, kısa bir konuşma yaparak, Allah dünyayı yarattıktan sonra, insanları yaratmıştır. İnsanların ilk atası Adem (a.s) dır. İnsan topluluğu aileden başka dernekler ve diğer kuruluşlar dolayısıyla milletler meydana gelmiştir. Bu husustaki çalışmalarınıza Cenabı Haktan başarılar dilerim, hayırlı ve mübarek olsun” dedi. 

Biz Çankırılılarla bir aileyiz 

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’da, “Çankırılı hemşerilerim de Rizeli hemşerilerim kadar bana yakındır” dedi. 

Kız kardeşinin Çankırılılarda gelin olduğunu söyleyen Yılmaz, “kısacası biz Çankırılılar ile bir aile olduk… Allah kabile, kabile insanlar yaratmıştır. Akraba olsunlar ki anlaşmaları kolay olsun, bütünleşerek daha büyük aileler ortaya çıksın… Beykoz Belediye sınırları içerisinde herkes akrabadır, kısmet olurda ben Beykoz Belediye Başkanı olursam bu sözlerimin ne kadar doğru olduğunu göreceksiniz” dedi. 

Konuşmaların ardından tuz odasının açılışı gerçekleşti. Açılışın ardından tuz odasında oturup kısa sohbet eden davetliler tuz odasının havasını teneffüs etti. 

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Ayşenur erdemir (3 yıl önce)

Size ulaşmak istiyorum telefon numarasını gönderirmisiniz annemi tuz odasına getireceğim Saygılar

Yorum Yaz