Yaşam

Candaş ailesi kardeş acısıyla yandı

Candaş ailesi kardeş acısıyla yandı
20.07.2016 21:38
| | |
10893

Foto galeri Video galeri

Beykoz Belediyesi eski Meclis Üyesi Naci Candaş’ın silahlı saldırı sonucu öldürülen abisi Cemil Candaş için Şişli’de cenaze töreni düzenledi.

Şişli Belediyesi İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Cemil Candaş, 18 Temmuz 2016 günü öğleden sonra saat 15.30 sularında Şişli belediye binasındaki makamına giren iki kişi tarafından silahlı saldırıya uğramıştı.

Şişli Etfal Hastanesi Yoğun Bakımı’nda 24 saat yaşam mücadelesi veren Cemil Candaş, yaşam mücadelesine yenik düşerek hayatını kaybetti.

Cemil Candaş’ın naaşı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ında hazır bulunduğu Şişli Belediyesi önündeki tören sonrası ebediyete uğurlanmak üzere memleketi Trabzon’un Beşikdüzü ilçesine gönderildi.

Cemil Candaş için düzenlenen törene Beykoz’dan çok sayıda tanıdık sima katıldı. Beykozlu Doğru Karadenizliler Derneği Cemil Candaş’ın cenaze töreni için Kavacık’tan bir otobüsle Candaş ailesinin sevenlerini Şişli’ye taşıdı. Otobüs dışından da cenazeye katılanlarla birlikte Beykoz’dan yaklaşık 100 kişilik bir grup acılı gününde Naci Candaş’ı yalnız bırakmadı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir taştan, İBB ve Beykoz Meclis Üyesi Aydın Düzgün, CHP eski İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Emin Yavuz, İsmet Konca, İsmail Hakkı Hocaoğlu, Kızılay Beykoz Şubesi Başkan Yardımcısı İdris Kurt, Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun ve Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu Beykozlu grupta yer alan tanıdık simalardı.

Kardeşimi katledenlerden hesap sorulsun

Törende; Candaş'ın ağabeyi Metin Candaş, kardeşini katledenlerden hesap sorulmasını istedi. Candaş'ın çok çalışkan ve dürüst olduğunu ve yolsuzluklara prim vermediği için çetelerce katledildiğini ifade eden kardeş Candaş, yaşananlara isyan etti.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’de yapmış olduğu kouşmada oldukça sert ifadeler kullandı.  İnönü, “Şişli’de artık işler eskisi gibi gitmeyecek bunu herkes öğrensin artık” dedi.

“Sen işe başla biz sonradan kitabına uydururuz' diyen rantçıların modeli. Şişli'de artık işler böyle yürümüyor, yürümeyecek. Halk bana güvendi ve oyunu verdi. Malını teslim etti.” şeklinde konuşan Başkan İnönü, “Buna tecavüz etmek isteyenlere, ben ve Cemil gibi dik duran arkadaşlarım, asla izin vermeyeceğiz. 'Böyle gelmiş böyle gidecek' diyenlere sesleniyorum. Böyle geldi, böyle gitmeyecek. Bu zehri Şişli'den akıtacağım." dedi.

Yılmayacaklarını, korkmayacaklarını ifade eden Belediye Başkanı İnönü, "Kirli ilişkiler içinde, Şişli'de istediğini yapacağını sananları, bize yaptıkları gibi tehdit etmiyorum. En yüksek perdeden uyarıyor ve hatırlatıyorum. Benim arkamda devlet var. Devletin namuslu polisi, savcısı, hâkimi var. Temiz belediyecilik ilkesiyle çıktığımız yolda, bizi engellemeye çalışan kanunsuzlara karşı, devletin kurumlarına güveniyorum. Cemil'i katledenlerin peşini bırakmayacağım" diye konuştu.

Cemil Candaş'ın öldürüldüğü zamana da dikkati çeken Başkan İnönü, "Ülkemizin içinde geçtiği en karışık dönemi fırsat bilerek ve gündemde yer almayacağını düşünerek bir cinayet işlenmiştir. Bunu yapan hainlerin en ağır cezayı alması için hukukun bize verdiği her olanağı kullanacağım" ifadelerini kullandı.

Çalışma arkadaşını koruyamadığı için Candaş'ın ailesinden ve tüm personelinden özür dileyen İnönü, gözyaşlarına hâkim olamadı. Candaş'ın aile bireyleri ve arkadaşlarının da gözyaşı döktüğü görüldü. Bu arada Candaş'ın çalışma arkadaşlarından biri fenalaştı.Törenin ardından Cemil Candaş'ın cenazesi memleketi Trabzon'un Beşikdüzü ilçesine doğru yola çıkarıldı.

Candaş yarın Beşikdüzü ilçesinde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haberler, cemil Candaş, Vefat, Cenaze, Şişli Belediyesi, Naci Candaş, Metin Candaş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"