Çanakkale diyarına tarihi yolculuk sürüyor

  • Güncelleme: 20.03.2012 00:11
  • Okunma: 8383 kez
  • Yorum: 0
Türk tarihinin iftihar tablosu Çanakkale Zaferi’nin tarihteki önemine dikkat çekmek ve gelecek kuşaklara aktarmak üzere başlatılan kültür ve tarihi gezileri, Beykoz Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi ve Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi ile devam etti.
Çanakkale diyarına tarihi yolculuk sürüyor

Beykoz Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi ve Boğaziçi Anadolu İ.H.L’den 150 kişilik öğrenci grubu, öğretmenler ve veliler nezaretinde 19 Mart Pazartesi akşamı Çanakkale’ye uğurlandı... 

I. Dünya Savaşı’nın en destansı mücadelelerinin yaşandığı, atalarımızın olağanüstü kahramanlıklar sergilediği, birlik ve beraberliğin simgesi haline gelen Çanakkale’deki şehitlik ve müzelere yapılan gezilerde, Beykozlu öğrenciler cephede yaşanan olayları daha yakından inceleme fırsatı elde etti.

Tarih bilincini artırmak ve tarihte meydana gelen olayları gelecek kuşaklara aktarmak üzere üç yıl önce Çanakkale Yarımadası’na ve Sarıkamış Şehitliği’ne kültür gezileri düzenlemeye başladıklarını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bu geziler vesilesiyle tarihimizin yeni nesiller tarafından daha kalıcı şekilde anlaşılacağını söyledi.

“Çanakkale Şehitliği’ne ve Tarihine Yolculuk” teması altında düzenlenen gezi programı kapsamında Şahinkaya Anadolu Meslek Lisesi öğrencileri, 20 Mart Salı akşamı Tarihi Yarım Ada’ya gidecek. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz