Can Cenberoğlu ile nasıl bir Beykoz?

  • Güncelleme: 19.12.2018 10:10
  • Okunma: 34653 kez
  • Yorum: 0
CHP'nin İBB Adayını belirlemesi üzerine çalışmalarına hız veren Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Can Cenberoğlu, Dost Beykoz'a özel açıklamalarda bulundu.
Can Cenberoğlu ile nasıl bir Beykoz?

Özellikle hemşericiliğin bölgeye zarar verdiğini ifade eden Cenberoğlu, "belediye başkanının nereli olduğunu konuşmaya bile kimse gereksinim duymayacak" dedi.

Hiç kimsenin nereli olduğuna bakmadan Beykozluluk bilincinin ön planda olacağını ifade eden Cenberoğlu, "Beykoz'dan başka gidecek bir yerimiz yoktur. Beykoz hepimizin olduğu gibi benimde evim ve ben artık yaşanabilir , çağdaş bir Beykoz istiyorum." iadelerine yer verdi.

Beykoz Belediye Başkan Adayı gösterilmesi ve seçilmesi durumunda yapmak istediklerini de sıralayan Can Cenberoğlu, gerekirse İBB'nin kapısına yatarak Beykoz'a metro getireceklerini söyledi.

"Beykoz'da samimiyet sorunu var"

Beykoz'da yerel siyasetin samimiyetten uzak olduğunu ve ortaya konulacak samimi diyalogla Beykoz'un bir çok sorununun üstesinden gelinebileceğini dile getiren Can Cenberoğlu, Beykozlu olmasının bu diyalogda önemli bir etken olduğunu belirtti.

"Bu yola çıkarken öncelikle Beykozluluğuma ve Beykoz'a olan sevgime güvendim. Beykozluluk fikri ile bütün önyargıları ortadan kaldırana dek bu evi güzelleştirmek için çalışacağım" ifadelerini kullanan Cenberoğlu şöyle devam etti:

"İnsanlar kapılarda beklemeyecekler"

Halkı belediye ile barışık hale getireceğim, insanlar kapılarda beklemeyecek, uzun telefon kuyruklarında kalmayacaklar... Şunu kimse unutmasın! Bizler öncelikle bu köyün insanlarıyız ve burada yaşayan ve diğer partilere oy veren vatandaşlarımızla aramızda hiçbir fark yok, Aynı çatı altında aynı oksijeni soluyoruz ve güzel Beykoz hayalini gerçekleştirmek için aday oldum

"İlk hedef beş Mahalleye kreş"

İlk hedefimiz hemen ilk 5 büyük mahallede kreş yapmak olacak. Anneleri ve aileleri görüyorum öncelikli hedefimiz onların rahatlığı ve çocukların doğru gelişimi olacaktır

Burada doğup büyüdüm ve şahsi olarak bütün kazanımlarım Beykoz'a ait... Artık bu iş gücümü ve bilgimi Beykoz'a geri vermek istiyorum. Gerek yaşım, gerekse tecrübe olarak buna kendimi en hazır hissettiğim dönemdeyim.

Buradan belediye çalışanı kardeşlerime sesleniyorum: İktidara geldiğimiz gün, kadrosuz çalışanlara iş güvencesi... Kadrolu çalışanlara da yerlerinde kalma sözü veriyorum.  

"Beykoz'un iki mahallesinde yerinde dönüşüm"

Yine en öncelikli hedefim Beykoz'un iki mahallesinde yerinde dönüşümü gerçekleştirmek olacaktır...  Tabii ki bunu yaparken halkçılığı, sosyal demokrat belediyecilik anlayışının bütün gereklerini yerine getirerek yapacağız.

"Yeni rant kapılarına izin vermeyeceğiz"

Yerinde dönüşümü yaparken, yeni rant kapılarının açılmasına asla izin vermeyeceğiz. Gerekli görüldüğü takdirde Avrupa ve dünya bankasından belediye garantisi ile finansman desteği sağlayacak ve bu öngörüde bir model oluşturacağız.

Mahalle bazında sıkıntıların tanımlamasını iyi yapacağız,sorunları net bir şekilde masaya yatıracağız. Vatandaş cebinden para çıkmadan mahallesinde dönüşümün olacağını göstereceğiz. Gerekli görür isek belediye bazında dönüşümü sağlayacak, 3. kişileri vatandaşın arsasına veya yerine ortak etmeyeceğiz.

"Yeşil Beykoz yeşil kalacak"

Uygulamalar belediye garantörlüğünde devam edecek, Beykoz'a layık olan görünüm ve işlevselliği kazandıracak Avrupa standartlarında her yönüyle yaşanabilir bir Beykoz inşasına başlayacağız. Bu planlar ve sonrasında yapılacak olan uygulamalar planlanırken ana hedef yeşil Beykoz'un yeşil kalması olacaktır.

"Mahalle kültürü korunacak"

Mahalle kültürü korunacak, sosyal alanlar çoğaltılacak, gençlerimiz artık vakit geçirmek için başka ilçelere gitmek zorunda kalmayacaklar... Arzu ettikleri yaşamı Beykoz'da görebileceklerdir.

Beykoz ticaret hayatını canlandıracağız. BEY-KÖY Projesi ile köylere imar getirip köylünün sorunlarını çözeceğiz.

Nasıl bir Beykoz?

Beykoz'a metro gelecek, gerekirse kapılarda yatacağız Beykoz'a metroyu getiriceğiz.

Turizm lisesi, motorculuk lisesi, gençliğimize bir zanaat lisesi yapmak durumundayız.

Hayvan barınağı güncellemesi, nasıl oluyor da bu kadar hayvan kısırlaştırıldığı halde halen Beykoz sokaklarında hayvan popülasyonu artıyor.

Beykoz'un Ormanına dokunmayacağız

Beykoz'da Başkanın hangi nereli olduğunu unutturana kadar, Beykozluluk bilinciyle, bütün Beykoz'u kucaklayana kadar çalışacağız, sadece CHP Beykoz Belediye başkanı değil, Beykoz un başkanı olmak için çalışacağım.

Esnafa destek

Son dönemde Soğuksu'da ve Beykoz Merkez'de kapanan küçük esnafın tekrar  kalkındırılması

Şu anda 70 bin sosyal yardım alan kişi var, Beykoz fakirleştiriliyor, istihdam sağlanması çok acil gerekli... Eğitimin durumu şu an için çok yetersiz...  Beykoz'da ÖSS kazanma (yani ilk sınav) oranı %15.

İnanç turizmi

Dini yerlerin turizme açılması, türbelerin tarihi alanların düzenlenmesi, restorasyona tabi tutulup bir turizm alanı haline getirilmesi

Köylerde doğa sporlarının yapılması

Sportif Beykoz,sadece futbolla anılan değil,sporun her alanında aktif bir Beykoz gençliğinin yaratılması

Yabancı turizmin geliştirilmesi,yurtdışı turlarında özellikle yaz aylarında yabancı turist göçüne açık evrensel bir dünya kenti Beykoz

Ücretsiz Wİ-Fİ (kablosuz internet) Sokağı

Can Cenberoğlu Kimdir?

1979’da Beykoz’da doğdu. İlköğretimini Paşabahçe İlkokulu, Ortaokul ve liseyi Üsküdar Özel Doğan Lisesi ve Üniversiteyi Kadıköy Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nü bitirerek tamamladı.

2001 de Üniversite  stajı ile başlayan iş hayatına profesyonel olarak 2002 de başladı. 2006 senesine kadar İstanbul’un önde gelen birkaç firması ile çalışarak iş hayatına devam etti, Daha sonra 1 yıl süre ile Amerika’ya giderek New York-New Jersey  Kentinde Dil ve Meslek Eğitimini tamamladı. Türkiye’ye geri geldikten sonra yine farklı kültürleri görmek ve tanımak adına Avrupa'nın birçok bölgesine seyahatlerde bulundu

2008 senesinde yine İstanbul’un en önde gelen mimarlık firmalarının birinde Proje – Şantiye Koordinatörlüğü görevini üstlendi ve 3 yıl boyunca bu firmada çalıştı.

2011 Senesinde Beykoz Kavacıkta kendi Mimarlık firmasını kuran Can Cenberoğlu, mimarlık faaliyetleri kapsamında yurtiçi ve yurt dışı projelerini yürütmektedir.

18 yaşından beri CHP Beykoz İlçesi üyesi olan Can Cenberoğlu, yaklaşık 10 yıldır parti içinde aktif siyaset ile ilgilenmektedir. Bir önceki dönem mahalle başkanlığı yapmış olup, halen CHP Çubuklu mahalle delegesidir. Bu zaman zarfı içerisinde parti kademelerinde görevlerde bulunmuş ve seçim çalışmalarının hepsinde aktif görev üstlenmiştir.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz