Can Ataklı’dan Hamzaçebi’ye tepki, Köseler’e övgü

  • 0
  • 5577
Can Ataklı’dan Hamzaçebi’ye tepki, Köseler’e övgü
Can Ataklı’dan Hamzaçebi’ye tepki, Köseler’e övgü
Can Ataklı’dan Hamzaçebi’ye tepki, Köseler’e övgü

Korkusuz Gazetesi Yazarı Can Ataklı aday adayı izdihamı yaşanan CHP’nin Beykoz’daki isimlerini gündemine aldı.

Şaban Tören ile yakınlığı herkes tarafından bilinen Can Ataklı, sosyal medya hesabından yapmış olduğu yayında, önceki gün CHP’den Beykoz Belediye Başkan Aday adaylığını açıklayan İstanbul eski Milletvekili Akif Hamzaçebi’ye tepki gösterdi.

Hamzaçebi’ye tepki gösteren Ataklı, Köseler’in neden aday gösterilmediğini de sorguladı. Alaattin Köseler’in Beykoz’da en önde çıkan isim olduğunu ve bir türlü belediye başkanı olamadığını söyleyen Ataklı, “bir seçim kaybetti Beykoz’da. Neden? Son anda AKP’nin kata kullesiyle kaybetti” dedi.

Çavuşbaşı’nda tarikat yapılanması olduğu iddiasıyla belde belediyesi iken Beykoz’a bağlandığını ve bölgede olan 4 bin oy nedeniyle Alaattin Köseler’in seçilemediğini söyleyen Can Ataklı, eski Milletvekili Akif Hamzaçebi’nin de Beykoz’dan aday adayı olmasına tepki gösterdi.

“Mesela Akif Hamzaçebi, kalktı geldi, ‘bende Beykoz’dan adayım’ dedi. Neyini kullanıyor? 6 dönem milletvekilliği yapmış buradaki şöhretini CHP içindeki gücünü kullanıp geliyor.” diyen Ataklı, Korkusuzdaki köşesinde, “yakışmadı. 6 dönem milletvekilliği yaptıktan sonra oturmadı. Tamam, bölge milletvekili olarak 1. Bölge ve Beykoz ama ya kardeşim oturmadığın yere niye gelip adaylığını koyuyorsun” diye yazdığını ifade etti.

Hamzaçebi’ye başka şeyler yapma tavsiyesinde bulunan Can Ataklı, “başka yerde oturuyorsun, Beykoz’da aday oluyorsun” dedi.

Haber Merkezi

İHH Beykoz’dan nezaket ziyaretleri
Önceki İHH Beykoz’dan nezaket ziyaretleri
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi