Güncel

Camiler ve Din görevlileri haftası başladı

Camiler ve Din görevlileri haftası başladı
2014.10.15 00:00
| | |
4300

Beykoz Müftülüğü, ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ nedeniyle İlim Yayma Cemiyeti Konferans Salonu’nda konunun önemine ilişkin bir program yaptı.

Pgoramın açılışında katılımcılara Tasavvuf Musikisi Konseri verildi. 20 dakikayı aşkın bir süre devam eden musiki konserinin ardından Yuşa İlahi Grubu sahne aldı. Katılımcılara sunulan beş parçalık ilahi dinletisinin ardından Beykoz Müftülüğü’nün hazırladığı, camilerin ve din görevlilerin İslam dünyası ve Müslümanların üzerinde başardıkları büyük işlerin öneminin anlatıldığı yaklaşık 15 dakikalık sinevizyon gösterisi yapıldı.

Birçok yarışmada derece alan Beykozlu Hafız Muhammed Polat ve Riva Camii İmam Hatibi Mehmet Bilir, salonu dolduran öğrencilere ve davetlilere Kur’an-ı Kerim ziyafeti sundu.

Programda, geçtiğimiz günlerde Hac görevini yapmak üzere Mekke’de olduğunu ve ülkemiz için dua ettiğini söyleyen Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, “Geceyi aydınlatan şeye ışık diyoruz. Öncelikle gençlerimizin ve akabinde 250 bin nüfuslu Beykoz halkımızın dinle bütünleşmeleri için Müftülük olarak elimizden geleni yapacağız. Nasıl ki güneş kainatı aydınlatıyorsa bizim de Beykozlu halkımızı aydınlatmak, Allah’ın kelamıyla buluşturmak için elimizden geleni yapmalıyız.” şeklinde konuştu.

Bunu bir haftayla sınırlı tutmamalıyız

 “Camiler haftası diye bunu bir haftayla sınırlı tutmamalıyız. Bütün bir sene içerisine yayarak namazlarımızı camilerde kılmayı vatandaşlarımız üzerinde alışkanlık haline getirmeliyiz” ifadelerini kullanan Demirtaş, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yıl ki sloganının ‘Geç kalma, genç gel’ olduğunu vurguladı.

Demirtaş: “İslam dünyası gözyaşının merkezi oldu”

Son zamanlarda İslam dünyasını derinden etkileyen olayların meydana geldiğini belirten Demirtaş, “Peygamber Efendimiz, Kabe ile müminin kalbini karşılaştırırdı. Bugün geldiğimiz seviye de ise Müslümanlar kanın ve göz yaşının merkezi haline geldi. Bizler Kur’an’ın anlaşılması için yaptığımız çalışmalarımıza devam edeceğiz. Beykoz’da devam eden Kur’an Kursları ve Camii inşatlarımız devam ediyor. Önümüzde ki ay 107 adet daha Kur’an Kursu’nu Beykoz’a kavuşturacağız. Beykoz’da camisi olmayan mahallemiz kalmadı. Bir tek Acarlar Mahallemiz kalmıştı. Onun da temeli atıldı. Yapımı devam ediyor. Bu senenin ana konusu gençlerimiz. Camilerimizde gençlik kolları oluşturacağız. Yüce Rabbim muvaffak olmayı bizlere nasip etsin” dedi.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın yaptığı konuşma sonrası Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’ın verdiği konferansla program sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Müftülüğü, İlim Yayma Cemiyeti, Camiler ve Din Görevlileri haftası, Hüseyin Demirtaş

reklam
1 Yorum
A.Raif Öztürk16.10.2014 13:32:36

Hayırlara vesile olması dileklerimle, tertip edenleri, icra edenleri ve katılanları kutluyorum. By-Pass ameliyatımın nekâhet döneminde olduğum için katılamadım. Fakat gönlüm sizlerle...

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"