Çakmak Turnuvası’nın şampiyonu Çubuklu minikleri

  • 0
  • 7107
Çakmak Turnuvası’nın şampiyonu Çubuklu minikleri
Çakmak Turnuvası’nın şampiyonu Çubuklu minikleri
Çakmak Turnuvası’nın şampiyonu Çubuklu minikleri

Çubukluspor Altyapı Futbol Akademisi 2018-19 Sezonu öncesinde ilk olumlu sinyalini 2008 Yaş Grubu ile verdi.

Geçen hafta sonunda Kavacık Spor Kulübü’nün, Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü’nün verdiği destek ile birlikte düzenlediği “15 Temmuz Şehitleri’ni Anma Minikler Futbol Turnuvası” Finalinde Ortaçeşmespor’u penaltı atışları sonunda mağlup ederek Şampiyon olan Mor-Sarılı Minikler ikinci başarısını Çakmakspor’un turnuvasında yaşadı.

Ümraniye’nin başarılı temsilcilerinden Çakmak Spor Kulübü tarafından düzenlenen “Yıldızlar Turnuvası” büyük bir çekişme ve heyecana sahne oldu. Ev sahibi Çakmakspor’un dışında Karabekirspor, Üsküdar Salacakspor, Ümraniyespor, Fatih Tekke Futbol Akademisi’nin de olduğu çeşitli takımların iştirak ettiği turnuvaya sporcu velilerinin de büyük ilgi gösterdiği gözlemlendi.

Turnuva kapsamında yer aldığı grubu lider olarak tamamlayan Çubukluspor 2008 Yaş Grubu Takımı, Yarı Final Müsabakası kapsamında diğer gruptan gelen Fatih Tekke Futbol Akademisini mağlup ederek adını finale yazdıran ekip oldu.

Final karşılaşmasında Ümraniyespor ile karşı karşıya gelen Çubukluspor’un minik kramponları müthiş geçen bir mücadele sonrasında rakibi ile 1-1 berabere kaldı. Turnuva statüsü gereği geçilen penaltı atışları sonrasında Ümraniyespor Minikleri karşısında 4-3 üstünlük yakalayan Çubukluspor Minikleri Şampiyonluk Kupasına uzanan taraf oldu.

Turnuvanın ardından görüşlerini  açıklayan Çubukluspor Altyapı Takımlar Koordinatörü Mehmet Şahin, “Tabii ki kısa süre içinde katıldığımız turnuvalardan şampiyonluklarla ayrılma güzel. Futbola yeni adım atmış ve her biri deneyimli antrenörler eşliğinde çalışmakta olan değişik kulüplerimizden takımlar ile oldukça heyecanlı maçlar oynandı. Tabii ki biz yaşana şampiyonlukların anlamının büyük olduğunu biliyoruz ancak önemli olan bu farklı atmosferi antrenörler-futbolcular ve veliler olarak bir bütün halde heyecanla yaşayabilmek olmalı. Bizim 2008 Yaş Grubuna dahil çocuklarımız için her iki turnuvada da yaşanan şampiyonluklar müthiş bir heyecan ve mutluluk yaşamalarına neden oldu. Bu onlar açısından büyük bir moral-motivasyon kaynağı olacaktır. Ben değerli antrenör arkadaşlarımı kutluyorum” diye konuştu.

Spor Servisi

Görme engelli öğretmen kanoyla Boğaz'ı geçti
Önceki Görme engelli öğretmen kanoyla Boğaz'ı geçti
AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Sonraki AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul