Büyülü ses yıllar sonra Beykoz’da sahneye çıktı

  • 0
  • 3038
Büyülü ses yıllar sonra Beykoz’da sahneye çıktı
Büyülü ses yıllar sonra Beykoz’da sahneye çıktı
Büyülü ses yıllar sonra Beykoz’da sahneye çıktı
Büyülü ses yıllar sonra Beykoz’da sahneye çıktı
Büyülü ses yıllar sonra Beykoz’da sahneye çıktı
Büyülü ses yıllar sonra Beykoz’da sahneye çıktı

Beykoz Acarkent Kültür Müzik ve Dayanışma Derneği çatısı altında çalışmalarını sürdüren Acarkent Mozaik Topluğu Korosu bir konser verdi.

Beykoz Belediyesi Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezinde gerçekleşen konsere Acarkent Müzik ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayşe Tunalı’da katıldı.

Keman Virtiözü Ömer Öcal’ın Şefliğini yaptığı koro Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve ilahi seslendirdi. İlahi seslendirildiği sırada sahnede semazen gösterisi de yapıldı. Programda Acarkent Kültür Müzik ve Dayanışma Derneği’nin burs desteğiyle eğitimlerine devam eden öğrencilere de sahne fırsatı tanındı. Amatör seslerin dışında konservatuar öğrencilerine de yer verildi.

Şef Ömer Öcal’ın sahne performansı izleyenlerden tam not alırken, Öcal Türk Sanat Müziği’nin usta sesi Ayşe Tunalı’yı sahneye davet etti.

Alkışlar eşliğinde sahneye gelen Tunalı iki eser seslendirdi. “Gün Gelirde Beni Unutursun ve Saatler mi Durmuş Zaman mı” isimli iki uşşak eser seslendiren Tunalı izleyenleri yıllar öncesine götürürken, konuklar Tunalı’ya şarkılarında eşlik etti.

Sunumunu Merve Meriç’in yapmış olduğu iki bölümlük konserin ilk bölümünde koro ve solistler eserlerini seslendirirken, usta sesler 2. bölümde sahne aldı. Gecede, Ayşe Tunalı’nın yanı sıra Melda Kuyucu Kılıç ve Şef Ömer Öcal’ın eşi Neveser Gerginok’ta iki eser seslendirdi.

Eski Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın da izleyiciler arasında olduğu konser sonrası usta seslere çiçek takdim edildi.

Ayşe Tunalı Kimdir?

1956 tarihinde İstanbul’un Beykoz ilçesinde dünyaya gözlerini açan Ayşe Tunalı, aslen ise Ahıskalı olan bir sanatçıdır.

Ünlü isim, İlkokul eğitimine Beykoz’da bulunan Fatinhoca İlkokulu’nda başlamış 4. sınıftayken ise ailesinin Sakarya’ya taşınmasından ötürü 4. ve 5. sınıfları Sakarya Adapazarı’nda tamamlamıştır. Lise eğitimini İstanbul Çamlıca Kız Meslek Lisesi’nde yatılı olarak okuyan ünlü sanatçı, ardından ise İstanbul Belediye Konservatuarı’nı kazanmış ve 4 sene boyunca burada eğitim görmüştür.

Konservatuar sıralarındayken ünlü bestekarlardan İrfan Özbakır’dan bir süre kadar Ud dersi de almış olan ünlü isim, ayrıca çok sayıda Türk Sanat Müziği sanatçısından da özel ders almıştır. 1980 tarihinde Müzik yaşamına profesyonel şekilde adım atan Ayşe Tunalı, hem Türkiye genelinde hem de Yurtdışında çok sayıda konser vermiştir.

1980-1990’lı yıllar arasında çıkarmış olduğu birbirinden değerli ve güzel albümlerle birlikte Türk Sanat Müziği seven herkesin gönlünde kısa sürede taht kurmayı başarmıştır.

1997 tarihinde Prof. Dr. Sabri Narman ile dünya evine girmiş olan ünlü sanatçı, bir dönem kadar Ankara’da yaşamış ardından ise tekrar İstanbul’a dönmüştür. Oğlu doğduktan sonra bir süre kadar müzik yaşamına ara vermiş ve 2006 tarihinde ise Acarkent Kültür Müzik ve Dayanışma Derneğini kurmuştur.

1981 – Gelin Gibi

1983 – Sayende

1984 – Gözyaşlarım Gibisin

1986 – İşte Kalbim

1987 – Yağmur Gözlüm

1987 – Arıyorum

1989 – Öyle Özledim ki

1990 – Uykularım Kaçıyor

1991 – Oldu mu Ya?

1993 – Saatler mi Durmuş?

1995 – Anlasana

1996 – Unutulmayan Şarkılar 1

Haber Merkezi

Beykoz Koç Ortaokulu spordaki başarı tablosunu paylaştı
Önceki Beykoz Koç Ortaokulu spordaki başarı tablosunu paylaştı
Beykoz’da siyasi partilerde bayramlaşma
Sonraki Beykoz’da siyasi partilerde bayramlaşma