Büyük Ortadoğu Projesi Beykoz'da konuşuldu

  • Güncelleme: 16.03.2020 17:57
  • Okunma: 5213 kez
  • Yorum: 0
Türk Ocakları Beykoz Şubesi’nde, Prof. Dr. İbrahim Öztek tarafından “Büyük Ortadoğu Projesi ve Son Gelişmeler” konulu bir konferans gerçekleştirildi.
Büyük Ortadoğu Projesi Beykoz'da konuşuldu

Türk Ocakları Beykoz Şubesi’nde, Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek tarafından “Büyük Ortadoğu Projesi ve Son Gelişmeler” konulu bir konferans yapıldı.

Konferansta BOP’un öncesi, sonrası ve günümüzdeki son durumu anlatıldı. Özellikle Doğu Akdeniz başta olmak üzere bölgedeki enerji kaynaklarının kontrolü, Arap Baharı, “Dinler Arası Diyalog” Rusya’nın Akdeniz’e inme isteği ve Türkiye’de  “Açılım” adı altında ortaya konulan politikalar, İsrail faktörü ile ABD’nin bölgedeki varlığı konularına dikkat çekildi.

Suriye ve Irak’taki Türk askerinin varlığının önemine değinilirken, yaşanan son olaylarda Türkiye’nin Suriye yönetimiyle görüşmesinin milli çıkarlarımızın gereği olduğu vurgulandı.

Konferans sonunda katılımcı soruları yanıtlandı. Şube Başkanı Fevzi Geylan’ın Beykoz Türk Ocağı’nın faaliyetleri hakkında bilgi vererek bu faaliyetlerin önemden bahsetti.

Prof. Dr. İbrahim Öztek’e plaket takdiminin ardından program sona erdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz