Kültür

Büyük kermesi Kaymakam açtı...

Büyük kermesi Kaymakam açtı...
2014.07.26 00:00
| | |
8950

Beykoz, Paşabahçe ve Çubuklu öğrenci yurtlarına destek sağlamak amacıyla kurulan kermesin açılışı Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün tarafından yapıldı… R. Şahin Spor Kompleksi’nde açılışı yapılan kermes 23 Mayıs’a kadar açık kalacak.

Yurt öğrencilerine destek sağlamak amacıyla 10 gün süreyle hizmet verecek olan Kermesin açılışı Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün tarafından yapıldı… Yurt Müdürü Süleyman Kahraman ve Beykoz Okul Talebelerine Yardım Derneği Başkanı Ahmet Karahan’ın da hazır bulunduğu açılış Kuran-ı Kerim okunarak yapıldı.

R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi'ndeki kermesin açılış konuşmasında,  dernek olarak 1978 yılında faaliyetlerine başladıklarına değinen Beykoz Kursu ve Okul Talebeleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Karahan, derneklerinin hayır işlemek amacıyla kurulan bir dernek olduğunu kaydetti.

"Dernek olarak Beykoz’un en büyük kermesini kurmuş olmanın heyecanını yaşıyoruz… Buradan elde edilecek gelirle yurtlarımızda okuyan öğrencilerimizin masraflarını karşılıyoruz” şeklinde konuşan Başkan Karahan, hayır kurumu oldukları için seslerinin çıkmadığını ve hayır işlerinin sessiz bir şekilde yapılması gerektiğini belirtti.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün de açılışta bir konuşma yaptı… açılışın Cuma günü olması nedeniyle ayrı bir anlamı olduğuna değinen Aydın Ergün, eğitim için gösterilen her çabayı saygıyla karşılayıp destek verdiklerini söyledi.

Kermesin kurulmasında emekleri geçen dernek başkanı ve öğrenci yurtlarına müdürlerine teşekkür eden Aydın Ergün, “eğitimle ilgili yapılan çalışmalara katkısı olan herkesin başımızın üstünde yeri var” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Kaymakam Aydın Ergün, Dernek Başkanı Ahmet Karahan, Yurt Müdürü Süleyman Kahraman ve MHP İstanbul Milletvekili Adayı Cavit Gül açılış kurdelesini birlikte kesti.

Kurdela kesiminin ardından Lale Bahçesi Ana Okulu Öğrencileri Mehter Takımı küçük bir gösteri yaptı.

Beraberindekilerle birlikte kermesi dolaşan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, eşine şal alırken, kendisine de seccade almayı tercih etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aydın Ergün, Süleyman Kahraman, Ahmet Karahan, Kermes

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"