Büyük ilgi gören anketten ÖSEV çıktı

  • 0
  • 18242
Büyük ilgi gören anketten ÖSEV çıktı
Büyük ilgi gören anketten ÖSEV çıktı
Büyük ilgi gören anketten ÖSEV çıktı
Büyük ilgi gören anketten ÖSEV çıktı
Büyük ilgi gören anketten ÖSEV çıktı
Büyük ilgi gören anketten ÖSEV çıktı
Büyük ilgi gören anketten ÖSEV çıktı

Zaman zaman ortaya atılan dedikoduları ve yıpratma girişimlerinin gerçek yüzünü ortaya çıkaran anketler Dost Beykoz okuyucularından büyük ilgi görüyor.

Dost Beykoz, internet sitesi üzerinden yapmış olduğu anketlerle Beykoz’da oluşan suni gündemleri ters yüz etmeye devam ediyor… Zaman zaman ortaya atılan dedikoduları ve yıpratma girişimlerinin gerçek yüzünü ortaya çıkaran anketler Dost Beykoz okuyucularından büyük ilgi görüyor.

Beykoz’un bir çok sorununu okuyucularına sorarak tespit etmeye çalışan Dost Beykoz daha önce de siyasi kulislerde ciddi bir tartışma konusu olan CHP’nin Beykoz’da kimi aday göstermesini istediklerini, AK Parti’ye açılan kapatma davasını ve 22 Temmuz Seçimleri’nde hangi partiye oy vereceklerini sorarak % 97 oranında gerçeği yansıtmıştı.

Anketlerde en gerçekçi sonuç ise 22 Temmuz Seçim sonuçlarına ilişkin alınmış; AK Parti anket sonucu olan % 46’nin üzerinde 2 puan fazlayla Beykoz’da % 48 oy almıştı. Ortaya koymuş olduğu bu sonuçlarla okuyucularının güvenini kazanan Dost Beykoz bu kez de Beykoz’da çok sık tartışma konusu olan, zaman zaman da Beykoz dışından bazı müdahalelerle karalama kampanyaları yürütülen sivil toplum örgütlerini okuyucularına sordu.

Halk TÜKODER’e sahip çıktı

Sizce Beykoz un en başarılı sivil toplum örgütü hangisidir? sorusuna cevap aranan ankette çok çarpıcı sonuçlar elde edildi. Kuruluşunun üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen adından sıkça söz edilen ÖSEV ankette en başarılı STK olarak birinciliği alırken, yine Beykoz Belediyesi’nin mahkeme kanalıyla Kültür Merkezi’ndeki ofislerinden tahliye ettirdiği TÜKODER ikinci oldu.

Beykoz Eğitime Destek Derneği üçüncü sırada

Anketin 3.’sü ise, daha önce BEY-DER Yönetim Kurulu üyeliğinden ayrılan Gülay Demirel’in başkanlığını yürüttüğü Beykoz Eğitime destek Dermeği (BEDES) aldı. Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) yaklaşık 150 öğrenci için açmış olduğu ücretsiz yaz okulunun finalini kısa süre önce yaparak, STK’lar arasında tartışılan isim olmuştu.

Odabaşı renkli bir kişilik

Beykoz’da sivil toplum örgütleriyle ilgili yaşanan tartışmaları büyük oranda ortadan kaldıracağı düşünülen anket sonuçlarında birinci çıkan ÖSEV’in Başkanı Dr. Özer Odabaşı sadece Vakıf Başkanı olarak değil renkli kişiliğiyle de geniş bir kesim tarafından tanınıyor. ÖSEV, eğitim ve sağlık kurumlarıyla birlikte hazırlamış olduğu projelerle Beykoz’un önemli sorunlarına ciddi katkılar sağlıyor.

Vakıf Başkanı Özer Odabaşı sosyal alandan ziyade siyasi alanda da ciddi manada tartışılıyor. Bazı partilerin belediye başkanı olarak aday göstermeyi düşündüğü konuşulan Dr. Özer Odabaşı ismi iktidar partisinin adayları arasında da geçiyor. Kendisinin bu anlamda her hangi bir açıklaması olmamasına rağmen adından sıkça söz edilmesi muhalifleri tarafından sert sözlerle eleştirilirken zaman zaman da karalama kampanyalarına maruz kalıyor.

Anket birincisi ÖSEV

Bünyesinde düzenlenen sağlık programlarının yanında amatör spora vermiş olduğu desteklerle de bilinen ÖSEV’in ünlü ziyaretçileri de dikkat çekiyor. Kısa süre önce sonlanan Okuma Okulu projesi kapsamında birçok ünlü isim ÖSEV okuma okulunun öğrencilerine dersler verdi.

ÖSEV Beykoz’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri arasında bir siyasi parti liderinin ziyaret ettiği tek vakıf olma özeliğini de taşıyor.

Beykoz Vakfı her zaman olduğu gibi

Dost Beykoz’un okuyucularına Beykoz’da ki STK’ları sorduğu anketin son sırasında ise başkanlığını tartışmalı isim olan Şaban Tören’in yaptığı Beykoz Vakfı aldı. Şaban Tören kısa süre önce Tekel İçki Fabrikası’nın Vakıf Üniversitesine dönüştürülmesi için girişimde bulunmuş, siyasilerin destek vermesine rağmen proje kamuoyuna inandırıcı bulunmadı. Şaban Tören’in başkanlığını yaptığı Beykoz Vakfı’nın kafeterya bölümü de içki satma ruhsatı olmadığı gerekçesiyle aslına uygun kullanılmadığı için kapatılmıştı.

 

BEDES

  633

BEY-DER

  284

ADD

  358

BEYKOZ VAKFI

  51

ÖSEV

  1091

SEVGİ ÇEM.

  269

B. KON. VAKFI

  294

OFD

  280

K.D.M.

  324

TÜKODER

  1076

Haber Merkezi

Aynı yerde ikinci kaza, sonuç yine ölüm
Önceki Aynı yerde ikinci kaza, sonuç yine ölüm
Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Sonraki Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz