Spor

Büyük ikramiye Beykoz Belediyespor’a çıktı

Büyük ikramiye Beykoz Belediyespor’a çıktı
06.03.2017 15:22
| | |
3517

THF Erkekler Hentbol Süper Liginde haftanın önemli ve sonucu merakla beklenen karşılaşmalarından birinin adresi THF Ankara Spor Salonuydu.

Ligde Beşiktaş Mogaz’ın ardından ikinci sırada yer alan Beykoz Belediyespor, Ankara temsilcisi Maliye Milli Piyango SK karşısında salondan 27-23 galip ayrıldı.

Maçta ilk yarıda ev sahibi takımın üstünlüğü varken, Beykoz Belediyespor maçın sonlarına doğru önce oyuna ortak oldu ardından 3 farkla öne geçti.

13-10 Beykoz Belediyespor üstünlüğünde geçilen ilk yarının ardından ikinci yarıda ilk 5 dakika geride kalırken Boğaziçi ekibinin 16-11 ile 5 farklı bir üstünlük yakaladığı görüldü. Bu andan sonra yaklaşık 3 dakika süre ile ataklarından sonuç alamayan bocalayan Beykoz Belediyespor karşısında hızlı hücumlar ile atağa çıkan Ankara ekibi 16-14 ile farkı iki gole kadar indirmeyi başardı. 

Recai ile Ömer Faruk ikilisinden gelen gollere 3 golle karşılık veren Milli Piyango 18-17 ile farkı bire indirdikten sonra 43.Dakikada beraberliği yakaladı 18-18. Sol kanat hücumlarından Recai Dege ile gelen 2 golle oyuna yine ağırlığını koyan Beykoz Belediyespor’u Milli Piyango 20-20 ile bir kez daha yakaladı.

Oyunda bir süre karşılıklı ataklardan gol çıkmamasının ardından 50.Dakika 21-20 Beykoz Belediyespor üstünlüğünde geçildi. Bu andan sonra maç sonuna kadar güzel oyununu devam ettiren Boğaziçi ekibi son 5 dakikaya girildiğinde 24-20 ve maç sonunda ise 27-23’lük skor ile Ankara deplasmanından da eli dolu dönmüş oldu.

Beykoz Beledieyspor Takımında oyuncuların gol sayıları ise şöyle oluştu;

Recai Dege 5, Refik Tuğyan 4, A.Selimovıc 2, İvan Dumencıc 7, Ümit Kırkayak 3, Ozan Erdoğan 1, Ömer Faruk Güldal 1, Vıladımır Zejak 3 ve Çağlayan Öztürk 1

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediye Spor

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"