Büyük günde Beykoz adayı açıklanacak mı?

  • 28.12.2018 11:26
  • Güncelleme: 28.12.2018 11:27
  • Okunma: 7863 kez
  • Yorum: 0
AK Parti yarın İBB ve birçok ilçe adayını açıklayacak. Açıklanacak yerler arasında, adayı henüz netleşmeyen Beykoz olmayacak.
Büyük günde Beykoz adayı açıklanacak mı?

Öte yandan, İstanbul ilçeleri arasında  AK Parti'nin yönettiği 25 ilçeden 15'e yakınının değişeceği bilgisine ulaşıldı.

İstanbul'da üç dönemini tamamlayan sekiz belediye başkanından iki veya üç ismin ise başka ilçelere kaydırılacağı ifade edilirken, Silivri'nin MHP bırakılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

AK Parti'nin, MHP ile yürüttüğü seçim işbirliği görüşmelerinde masada olan illerin dışında, açıklanmayan tek il olan İstanbul'un adayı yarın görücüye çıkıyor. TBMM Başkanı Yıldırım'ın aday olacağına artık kesin gözüyle bakılırken, bu toplantıda İstanbul'un 30'un üzerindeki ilçe adayının da açıklanacağı belirtiliyor. Kalan ilçelerle ilgili isimler üzerinde son bir anket yapıldığı belirtiliyor.

AK Parti İstanbul'da MHP ile işbirliği yapacak

İstanbul'un ilçeleri ile ilgili daha önce kamuoyuna sızan isimlerin TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın adaylığı ile birlikte yeniden değerlendirmeye tabi tutulduğu da ifade ediliyor. Bu kapsamda, kamuoyuna sızan bazı isimlerin yerine, yapılan değerlendirmeler sonucunda yeni isimlerin aday gösterileceği konuşuluyor. İstanbul'un mevcut başkanı Mevlüt Uysal'ın ise büyük ilçelerden birinden aday gösterileceği ifade ediliyor. Bu arada, AK Parti büyükşehrin yanı sıra İstanbul'un 39 ilçesinde de MHP ile işbirliğine gidecek.

MHP Beykoz'da aday göstermeyecek

AK Parti ile MHP arasındaki görüşmelerde İstanbul'da 2 veya 3 ilçede MHP adayının desteklenmesi gündeme gelmişti. Üzerinde konuşulan ilçeler arasında Şile ve Çatalca'nın da olduğu söyleniyordu. Ancak, AK Parti kulislerinde bunun bir ilçe ile sınırlı kalacağı ve sadece Silivri'de AK Parti'nin aday çıkarmayarak, MHP adayına destek vereceği belirtiliyor. Bunun yanı sıra, İstanbul'un iki ilçesinde ‘MHP kökenli isimlerin' AK Parti adayı gösterileceği kaydedilirken, MHP'nin Beykoz'da aday göstermeyeceği de kesin bilgiler arasında yer alıyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, AK Parti, Aday, Açıklama

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz