Siyaset

Büyük Birlik Partisi Beykoz’da kongre yaptı

Büyük Birlik Partisi Beykoz’da kongre yaptı
29.01.2017 20:20
| | |
4402

BBP Beykoz İlçe Teşkilatı, Olağan Genel Kurul’unu Beykoz Vakfı’nda gerçekleştirdi. Melih Perçin başkanlığa yeniden seçildi

Kongrede, Anayasa değişikliği için nisan ayında yapılacak referandumda, BBP İlçe Teşkilatının ve Alperenlerin 'hayır' diyeceğini açıklayan melih Perçin İlçe Başkanlığı’na yeniden seçildi.

Bir önceki dönem ilçe başkanlığı görevini yürüten Melih Perçin tek aday olarak girdiği ilçe başkanlığı seçimlerinde, katılan bütün delegelerin oyunu alarak yeniden Beykoz İlçe Başkanı seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede ilk sözü Kongre Divan Kurulu Başkanlığını da yürüten Dost Beykoz yazarı Bilgehan Murat Miniç aldı.

Konuşmasında gündemi değerlendiren Miniç, Büyük Birlik hareketinin bir ihlas hareketi olduğunu, kişilerin çokluğu ile değil iman ile hareket etmeyle hakkaniyetin merkezi olduğunu belirtti. Referanduma ve 2019 Yerel Seçimlerine seçilen bu yeni yönetimin altında girileceğini belirten Bilgehan Murat Miniç; “Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Korkaklığa geçit vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra kürsüye gelen BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin sözlerine Cemil Meriç'in sözleriyle başladı. 'Zulmün olduğu zamanlarda tarafsızlık, namussuzluktur.' diyen Perçin kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi…

“Şu anda ülkemizde OHAL olduğundan çifte hukuk söz konusu. Yargı bağımsızlığı söz konusu değil.” diyen Melih Perçin, “Müthiş bir bilgi kirliliği söz konusu. Siyasetin buhranlı dönemlerinde ortaya çıkıp inisiyatifi ele alarak milletin vicdanı olmak çok önemli. BBP bu inisiyatifi almak için ne gerekiyorsa yapacaktır... “ şeklinde konuştu.

AKP iktidarı anayasanın hangi maddesinden memnun değildir

Başkan Perçin şöyle devam etti: “Türkiye'nin 1877 den beri tam 139 senelik parlamenter sistem tecrübesi vardır. AKP iktidarı anayasanın hangi maddesinden memnun değildir? Değiştirmek istedikleri bütün maddeleri değiştirdiler. Sadece Abdullah Gül Cumhurbaşkanı iken bir tane yasayı veto etti. O da şike yasası... Başkanlık sistemi ABD dışında hiç bir ülkede başarılı olamamıştır.

Cumhurbaşkanı istediğini atayabiliyor

ABD'nin başarısı ise demokrasi kültürüne, yurttaşlık bilincine ve en önemlisi federal bir sisteme sahip olmasıdır. ABD'de katı bir şekilde kuvvetler ayrılığı ilkesi vardır. Başkan hiç bir şart altında meclisi kontrol edemez ve feshedemez. Başkan tüm kararlarını meclis onayına sunmak zorundadır... Üniversitelerde öğretim üyeleri rektör seçimlerinde oy kullanarak rektör seçiyorlar. En çok oy alan 6 adayı YÖK 3'e indirip Cumhurbaşkanlığına sunuyordu. Cumhurbaşkanı bu 3 adaydan birini atıyordu. OHAL KHK'ları ile bunu da ortadan kaldırdılar. Artık Cumhurbaşkanı istediğini atayabiliyor. Tahammülsüzlüğe bir bakın...

Basın baskı altında tutuluyor

Basının baskı altında olduğu bir ülkede vatandaşın bilgi alma hakkı elinden alındığı için referandumda vereceği karar tartışılacaktır. Sağlıklı karar veremeyecektir. Tıpkı 82 Anayasasında % 92 eve oyu verdiği gibi. Bu yüzden biz getirilmek istenen ve terör, ekonomi, işsizlik gibi daha bir sürü konuda neye çare olacağı belli olmayan bu başkanlık tasarısına biz BBP Beykoz İlçe Teşkilatı ve Alperenleri olarak 'hayır' diyeceğiz."

Konuşmaların ardından yapılan oylamada Melih Perçin BBP Beykoz İlçe Başkanlığı’na yeniden seçildi…

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri'nde BBP Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Dost Beykoz yazarı Bilgehan Murat Miniç ve eşi Ferdağ Miniç İl delegesi oldu.

Melih Perçin’in yönetiminde ise şu isimler yer aldı:

Melih Perçin

Özer Güneş

Hasan Demircan

Kamil Mustafa Bağcılar

Hasan Gültekin

Yaşar Develioğlu

Yılmaz Güneş

Serdar Altınbaş

Süleyman Yıldırım

Mehmet Cengiz Gülay

Muammer Atmaca

Mehmet Kaya

Hüseyin Uygur

Süleyman Çetin

Ergin Uygur

Hasan Şimşek

Hüseyin Yağız

Cem Gülay

Ertan Yanık

Murat Türkcanlı

Cemal Ergin

Levent Behzat Erkul

Gürbüz Önder

Naim Kaya

Fahri İpek

Kemal Karaman

Onur Yılmaz

İsmail Özcan

İhsan Akbulut

Sedat Kaya

Yahya Tokat

Hayati Aydoğdu

Ersin Yazıcı

Ersin Dursun

Hasan Alkış

Mehmet Yangöz

Coşkun Türe

Alparslan Bulut

Mustafa Konak

Soydan Emanet

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, BBP, Kongre, Melih Perçin, Büyük Birlik Partisi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"