Asım ÖZDEMİR
  • 24/02/2016 Son günceleme: 24/02/2016 18:32
  • 11.045

2015-2016 sezonunda Beykoz da Bölgesel Amatör Lig ve İstanbul Amatör Liglerinde mücadele eden tüm amatör takımlarımız bana göre çok başarılı bir sezon geçirdiler.

Hafta sonları sahalarımız hiç boş kalmadı. İstanbul genelinde Beykoz için aldığım olumlu tepkiler ise spor olarak İstanbul da en başarılı ve hareketli ilçenin Beykoz olduğudur.

Beykoz 1908 AŞ Spor son lig maçında muhteşem seyircisi önünde beraberliğinde yaramadığı bu maçta SAL Klasman grubuna çıkma fırsatını kaçırdı. Başkan Zeki Aksu’nun başarılı ve tecrübeli yönetimi sayesinde bu maçta hiçbir tribün olayı yaşanmadığı gibi, kimsenin burnu da kanamadı.

Maç hafta içi olmasına rağmen sekiz bin seyirci stat içinde yaklaşık bir o kadar da stat dışında idi. Bu muhteşem Beykoz 1908 AŞ Spor taraftarı, Beykoz’ a olan sevgilerini her zaman olduğu gibi bu önemli maçta da dile getirdiler. Bu seyirciyi görenler, Beykoz a acil 15 bin kişilik bir stadın yapılmasını ifade ettiler. Evet, bu Büyük Beykoz taraftarı böylelikle daha sağlıklı büyük bir stat isteklerini de dile getirmiş oldular. Özellikle bu maçta görüldü ki, Beykoz ruhuyla yanıp tutuşan, taraflı tarafsız tüm Beykoz ilçesini kapsayan, ortak bir hedefe kilitlenen,  ateşli, heyecanlı ve daha üst düzey başarılara aç bir seyirci profili oluştu. Tribünlerin bu şekilde birleşmesi ise bizleri fazlasıyla mutlu etti.

Bu maçtan çıkarılacak sonuç ise, Beykoz 1908 Aş Spor’un bu muhteşem seyircisinin stat özlemine son vermek üzere Sayın yetkililerimizin çok acil harekete geçmelerini bekliyor ve güzel Beykoz’umuzun şanlı tarihine yakışır bir Stadyuma kavuşmasıyla birlikte daha büyük başarıların geleceğini şimdiden görür gibi oluyoruz.

İstanbul’da, hatta Türkiye’de bile amatör bir maçta bu seyirci topluluğunu bulmak imkânsız. Beykoz’ un önder insanları ve sorumluları, şapkalarını bir kez daha önlerine koyarak ve acil olarak Beykoz 1908 A.Ş’nin yakın geçmişteki profesyonel kulüp kimliğine kavuşabilmesi için kollarını sıvamalıdırlar.

Bu konuda herkes geçmişte yaşanan küskünlükleri, kırgınlıkları ve umutsuzlukları rafa kaldırarak yapılacak çağdaş ve modern bir tesisle birlikte yöre halkımızın da spora olan inanılmaz sevgi ve desteklerini harekete geçirip, yenilmez armada Beykoz1908 AŞ’nin tekrar Türkiye Liglerinde fırtına gibi estiği ve Türk Futboluna sayısız ünlü ve başarılı futbolcular yetiştirdiği günlere bir an önce dönme dilek ve isteklerimizin gerçeğe dönüşmesini bekliyoruz.

Paşabahçe Stadımız çok güzel oldu emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Bana göre Paşabahçe Spor BAL Liginde başarılı, iyi de bir takım, son maçta kendi sahalarında yenildiler, olabilir çünkü BAL liginde her takım eşit değerde. Paşabahçe Spor İstanbul takımları içinde ilk üçe girebilir, girerse BAL’ da kalma sansı çok yüksek. Başarılar dilerim.

SAL (Süper Amatör Lig) de ise oynayan takımlarımızdan, Ortaçeşme ve Soğuksu Spor son haftalarda klasman grubuna çıkma şanslarını kaybettiler. Başarılı ve herkesi şaşırtan bir performans gösterdiler.

Çubuklu Spor ise bu ligde fazla bir şans bulamadı. Ligi ortalarda bitirdi. Kavacık Spor bu sezonda sansını iyi kullanamadı bana göre iyi bir hazırlık dönemi geçirmeden lige başladı ve 1.amatör kümeye düştü.

Birinci amatör ligde Anadoluhisarı İdman Yurdu ve İstanbul Mesudiye sporlar gruplarında şampiyon olarak Süper Amatör Lige çıktı. Kanlıca 2. oldu ve oynadığı play-of maçını kazanarak çıktı. Çavuşbaşı Spor da 2. oldu ve önümüzdeki hafta sonu Kadıköy’ün takımı olan Yeldeğirmeni Spor ile Alemdağ stadında play-of maçı oynayacaklar ve kazanan takım süper amatör lige çıkacak. Çavuşbaşı spora başarılar dilerim. Gümüşsuyu Spor, Elmalı Spor ve Örnekköy Spor 1. amatör kümede kaldılar. Tokatköy Spor ve Anadolukavağı Spor 2. amatör kümeye düştüler.

Hentbol de ise Beykoz Belediye Spor da Erkeklerde 1.ligde şampiyonluğa oynayarak bizlere bu sporu sevdirdiler. Önümüzdeki günlerde çok zorlu maçları var onları da takip ederek maçlarında gerekli tribün desteğini vermeliyiz. İsmail Tarakçı hocamız her detayı inceleyerek maçlarına hazırlanıyor.

Beykoz Spor Basketbol takımımız da bu sezon başarılı oldu ve 2.lige çıkma maçlarını oynuyor. Büyük bir aksilik olmazsa onlar da 2. lige çıkacaklar.

Bireysel Sporlarda da bir hayli başarılar yaşadık. Onlarla ilgili olarak sizlere geniş ve detaylı bilgileri ileriki haftalarda vereceğim.

Yazarın Yazıları