Makaleler

Bütün hesaplar Beykoz üzerine

2014.07.21 00:00
| | |
10279

Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan’sız bir model üzerinde kafa patlatanların derdi nedir diye hiç düşündünüz mü?

Bir PR mucizesi olan Sarıgül üzerinden hesap yapanların derdiyle aynı.

Daha teslimiyetçi hatta kukla bir Başbakan arzusu…

Kısaca Başbakan değil emir eri istiyorlar!

Baronlar alışmıştı her şımarıklık krizlerinde kaprislerinin derhal yerine getirilmesine. Öyle ki, kendilerine özel kararnameler çıkar; bir gecede servetlerine servet katarlardı.

Siyaset, medya baronlarının sırça köşklerinde şekillenir, kukla hükümetler el pençe divan dururdu huzurlarında. Alışmıştı baronlar ağızlarında puro, robdeşambırla Başbakanlarıkapılarda karşılayıp hizaya getirmeye! Fırça bile attıkları olduğu vakidir! İşler biraz ters gitmeye görsün, hemen postalları giyer ve memleketi postallarla hizaya getirilerdi. Ya laiklikelden giderdi, ya da komünizm hortlardı.

Biz milyonlar da bu alçaklığı hep yerdik.

Düşünsenize ülkeye ihanet edenler postalları ayağına geçirir, kahramanlık türküleri eşliğinde vatanı satardı; biz de kabaran milliyetçilik duygularımızla bu ihanete nemli gözlerle alkış tutardık. Ne saf milletmişiz meğer!

Recep Tayyip Erdoğan bu modele hiçbir zaman uymadı, uyduramadılar da.

Zayıf ve kişiliksiz hükümetler eliyle, suni ekonomik krizlerle istedikleri her türlü alçaklığı veihaneti bu ülkeye yapıp onlarca yıl sırtımızdaki kambur oldular.

Artık bu devirler bitti.

Bittiği için bütün bu feryat figan.

Beykoz’da da aynı sıkıntı var.

Belli bir kesim Yücel Çelikbilek’siz bir model peşinde.

İBB arazilerinin ihalesi sürecinde Belediyenin kapısını aşındırıp, “bu ihaleye biz de girelim. Beykoz için çok güzel kentsel dönüşüm projelerimiz var. Biz arazileri boşaltırız” diyen sermaye baronları Yücel Çelikbilek’in bu kararlı tutumunu aşamayacaklarını anladığı içinYücel Beysiz bir Beykoz şekillendirmeye çalışıyorlar. Bunun için ana muhalefetteki belli bazı isimler ve çok daha yukarıdaki birkaç kişi Yücel Çelikbilek aday gösterilmesin diye kendilerini adeta parçalıyorlar. Zira hepsinin Beykoz’daki bu muazzam dönüşümle ilgili çok ciddi hesapları var. Yücel Bey de bunun farkında ki, “bu dönem mutlaka devam edip bu işleri bitirmeliyim.” diyor.

Evet, Yücel Çelikbilek’siz bir Beykoz için kimler uğraşmıyor ki! Duysanız ağzınız açık kalır.

Vesselam!

Anahtar Kelimeler: Sinan Kavrak, Recep Tayyip Erdoğan, Sarıgül, Beykoz

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"