Yaşam

Buraya cami yapalım mı ? Olmaz ..!

Buraya cami yapalım mı ? Olmaz ..!
2014.07.27 00:00
| | |
10141

Hasan Şatıroğlu’nun, Diyanet İşleri Başkanlığı Vakfı’na ait olan araziye, yasal olarak uygun olmamasına rağmen cami yaptırmaya çalıştığı belirtildi.

Daha önce Kızılay’ın Yönetimi Kurulu üyeliğine aday olan ve seçilemeyince kongreyi iptal ettirdiği iddia edilen AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu üyesi Hasan Şatıroğlu yeni bir tartışmayla gündemde.

Hasan Şatıroğlu’nun, Çubuklu Engürübağ Begonya Sokağı üzerinde, Diyanet İşleri Başkanlığı Vakfı’na ait olan araziye, yasal olarak uygun olmamasına rağmen cami yaptırmaya çalıştığı belirtildi.

İnşaat yapım işleriyle de ilgilenen, Hasan Şatıroğlu’nun, yıllardır atıl durumda olan arazinin bir şahısa kiraya verilerek tadilata alınmasına karşı çıkarak, söz konusu arazi üzerine cami veya mescit yapılması için girişimleri bizzat kendisinin başlattığı konuşulurken, yasal olarak cami yapılmasının mümkün olmadığı arazi üzerine cami yapımı için bölgede yaşayan vatandaşlardan imza topladığı belirtildi.

AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesi de olan Hasan Şatıroğlu’nun konuya ilişkin görüşme yaptığı Beykoz Müftüsü Kamil Ceylan ile tartıştığı ve “araziyi kiraya vermek için kimden izin aldın”diyerek hesap sorduğu söylendi.

Diğer yandan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yapmış olduğu açıklamada, daha önce atıl durumda olan arazinin kiraya verilerek, yaşanılır hale getirilmeye çalışıldığını ve araziyi temizleyen kişilerin arazi içinde bulunan gecekonduyu da onardıkları söylendi.

Beykoz Müftülüğü, 3 yıllığına kiraya verilen arazinin 3 yıl sonunda lojman veya kuran kursu yapılabileceğini bildirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haberler, Hasan Şatıroğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı, Cami, Kamil Ceylan

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"