Burak Özçivit Beykoz'da küfür etmediğini ispatlayacak

  • 0
  • 14693

Kuruluş Osman dizisinin çekimleri sırasında çalışanlara hakaret ettiği gerekçesiyle Burak Özçivit hakkında 4 yıl 1 aya kadar hak mahrumiyeti talep edildi.

Riva'da 2020 yılının sonunda dizi çekimleri sırasında 4 set personeline küfür ve hakaret içeren sözler sarf ettiği iddia edilen soruşturmada iddianame yazıldı.

Ünlü oyuncu Burak Özçivit, müştekiler M.B.K., O.Ş., A.Ö. ve T.A.'ya görevi sırasında küfür ve hakaret ettiği ifade edilen iddianamede müştekilerin tanık gösterdiği kişilerin beyanları sonrası olay doğrulanmış oldu.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'nın iddianamesi sonucunda ünlü oyuncu Burak Özçivit, Türk Ceza Kanununun 43. maddesi uyarınca zincirleme şekilde alenen hakaret suçundan 4 yıl 1 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Beykoz 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianame kapsamında Özçivit, önümüzdeki günlerde yargılanacak.

Kuruluş Osman, Bozdağ Film imzalı, ilk bölümü 20 Kasım 2019 tarihinde yayınlanan, yönetmenliğini Metin Günay'ın yaptığı, senaryosunu Mehmet Bozdağ'ın kaleme aldığı tarih, aksiyon, macera, kurgu ve drama türündeki Türk televizyon dizisidir. Her çarşamba akşamı ATV'de yayınlanmaktadır.

TCK'nın 43. maddesi nedir?

Bir suç işleme kararının icrası kapsamında, değişik zamanlarda bir kişiye karşı aynı suçun birden fazla işlenmesi durumunda, bir cezaya hükmedilir. Ancak bu ceza, dörtte birinden dörtte üçüne kadar artırılır. Bir suçun temel şekli ile daha ağır veya daha az cezayı gerektiren nitelikli şekilleri, aynı suç sayılır. (Ek cümle: 29/6/2005 – 5377/6 md.) Mağduru belli bir kişi olmayan suçlarda da bu fıkra hükmü uygulanır.

(2) Aynı suçun birden fazla kişiye karşı tek bir fiille işlenmesi durumunda da, birinci fıkra hükmü uygulanır.

Haber Merkezi

Psikolojik ilkyardım
Önceki Psikolojik ilkyardım
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz