Kültür

Buda ADD Türk Halk Müziği Korosu’ndan

Buda ADD Türk Halk Müziği Korosu’ndan
2014.07.27 00:00
| | |
4698

Beykoz Atatürkçü Düşünce Derneği’nin hazırlayıp sunduğu, Yedi Bölge Türk Halk Müziği Konseri Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Özay Gönlüm’ün anısına düzenlenen geceye, CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Kavacık Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici, Çiğdem Mahalle Muhtarı Murat Erdal, Beykoz Halk Egitim Merkezi Müdürü Beycan Kal, Anadoluhisarı Turizm Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Yöre Dernekleri Başkanı Ali Kemal Kılıç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın sunuculuğunu Buğca Öner yaptı. Kalabalık bir dinleyici kitlesinin olmasından memnun olan ADD Beykoz Şube Başkanı Ekrem Başlantı’nın keyifli olduğu gözlenen programın şefi ise Beykozlu Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Yıldırım’dı.

Programına; “Ankara’nın Taşına Bak” adlı türküyle başlayan ADD Korosu, “Aya Bak Yıldıza Bak”, “Bırak Gam Kederi,” “Çıktım Yücesine” ve  “Yemen Ellerinden” isimli Ankara, Erzurum, Yozgat, Sivas ve Trabzon Yörelerinden türküleriyle devam etti.

Programın şiir bölümünde ise Nursel Kurşuntel, Orhan Veli Kanık’tan “Cımbızlı” ve Vatan” şiirlerini, Bilal Balta, Nazım Hikmet’ten “Memleketim” ve “Vapur” şiirlerini, Turgut Kundakçı, Ahmet Selçuk İlkan’dan “Sen Vurdun da Ben Ölmedim mi” şiirini, Sezen Uğurlu ise “Eşine Mail Atan Adam” adlı şiirleri okudular.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ekrem Başlantı, Konser, ADD, Türk Halk Müziği

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"