Bu taksi, Beykoz’da atık toplayacak

  • Güncelleme: 16.05.2020 17:27
  • Okunma: 6131 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi, sıfır atık projesini daha da etkili hale getirebilmek için “Sıfır Atık Taksi” projesini başlattı.
Bu taksi, Beykoz’da atık toplayacak

Vatandaşların sürdürülebilir çevre ve geri dönüşüme etkin ve daha kolay katılımını sağlaması amacıyla “Sıfır Atık Taksi” Projesi hayata geçirildi. 

Beykoz Belediyesi’nin her geçen gün yeni projeler ve uygulamalarla geliştirdiği sıfır atık hedeflerine uygun hazırladığı “Sıfır Atık Taksi” evlerden atık toplama hizmetine başladı. 

“Ambalajını Ayır Taksiyi Çağır” sloganıyla başlatılan projeyle ilçede sıfır atık bilincinin yaygınlaştırılması, etkili atık yönetimi uygulamalarında vatandaşlara kolaylık sağlanması ve gelecek nesiller için sürdürülebilir çevre hedefleniyor. 

Beykozlular yeni uygulamayla 444 66 61 No’lu Çözüm Merkezi’ni arayarak ayrı biriktirdikleri ambalaj atık (kağıt, karton, plastik, metal), bitkisel atık yağ, atık pil ve elektronik atıkları evlerine gelen atık taksiye teslim edecek.

Atık taksi personeli tarafından alınan atıklar, Beykoz Belediyesi’ne ait ana depolama alanında toplanarak çevreye ve ekonomiye kazandırılmak üzere lisanslı geri dönüşüm ve bertaraf tesislerine gönderilecek.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz