Bu seçimi Beykoz’un çocukları kazanacak

  • Güncelleme: 30.12.2018 15:38
  • Okunma: 16958 kez
  • Yorum: 8
Beykoz’un favori isimlerinden olan Dost Beykoz yazarı Bilgehan Murat Miniç, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için çalışmalarına başladı.
Bu seçimi Beykoz’un çocukları kazanacak

TÜGVA Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer’in sahibi olduğu Kavacık Et Mangal’da bir basın toplantısı düzenleyen Murat Miniç, resmi anlamda partisini açıklamasa da, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde, Beykoz’da Belediye Başkan Adayı olarak yarışacağını beyan etti.

Basın mensuplarının sorularına cevap veren, Bilgehan Murat Miniç, siyasi etik açısından Beykoz Denizciler Derneği Başkanlığı’na bıraktığını söyledi.

Beykoz’da seçimlere arkasına 20 bin kişinin desteğini alarak gireceğini söyleyen Bilgehan Murat Miniç, ilk hedefleri seçimleri kazanmak olsa da, Beykoz Belediye Meclisi’ne taşıyacakları meclis üyeleri ile Beykoz’a güzel hizmetler yaparak, Beykozlunun değerlerinin israf edilmesinin önüne geçeceklerine inandıklarını söyledi.

“Bu bir istişare toplantısıdır”

31 Mart Seçimleri’ni, “Bu seçimi Beykoz’un çocukları kazanacak” sloganıyla yürüteceklerini ve mutlak hedeflerinin Beykoz Belediye Başkanlığı’nı almak olduğunu söyleyen Murat Miniç, “Bu bir adaylık açıklaması değildir. Adaylık açıklamasından ziyade bunu bir istişare toplantısı olara değerlendirmeliyiz” dedi.

2014 Yerel Seçimleri’nde BBP’den Beykoz Belediye Başkan Adayı olduğunu hatırlatan Bilgehan Murat Miniç, “ben geçtiğimiz seçimlerde de aday olmuştum. Bu adaylığın bende şöyle bir avantajı var. Biz o zaman gazete çıkarıyorduk zaten Kader abiyle yazıyoruz. Dost Beykoz’da çalıştık. O süreçte bütün aday adaylarıyla, meclis üyesi, başkanlarla birebir görüşme fırsatımız oldu. Röportajlar yaptık. Onun öncesinde Beykoz’daki derneklerle, diğer mahalledeki muhtarlarla, insanlarla mesaimiz oldu. Dolayısıyla ben adaylığımı açıkladığım zaman hiçbir ön çalışma yapmadan sahada hazır, bütün meselelere vakıf adam olarak çıktım. Bu da gazeteci olmamdan kaynaklandı.” şeklinde konuştu.

“İyi Parti ile yola devam etme kararı aldık”

Yaklaşık 3 aydır adaylık süreci yaşıyoruz. Görüşmeler var, teklifler var. Üç, dört partiden bana aday adaylığı teklifi geldi. Biz bunu en son noktada değerlendirdik. İyi Parti ile yola devam etme kararı aldık. Diğer üç partiyi eledik demeyelim de kendi fikrimiz açısından burayı daha yakın bulduk. Hem de netice alma açısından buranın daha verimli olacağını düşündük. İyi Partiden bu hafta aday adaylığımızı açıklayacağız.  Kısacası gelinen nokta şu; İyi Parti Genel Merkezi’nde yapmış olduğumuz görüşmede şu anda CHP ile yerel seçim ittifakları devam ediyor. Beykoz masada. İyi Parti üç tane ilçeyi istiyor. Beykoz, Üsküdar ve Eyüp. Masadan ne çıkacak bilmiyoruz tabi. Büyük ihtimal yüzde elli, yüzde elli ya olur ya olmaz yani yüzde seksen olacak yüzde doksan olmayacak diye bir noktada değildir. O süreci bekliyoruz ama şu kesin, yani biz bu sürecin sonunda ben Beykoz’a Belediye Başkan Adayı olarak sahada olacağım.

“Sevenlerim yola devam etmemi istedi”

Yaptığımız istişareler neticesinde bizi seven insanlar, yanımızda olan insanlar yolumuza devam etmemiz gerektiğini söylediler. Gelinen noktada Beykoz’daki siyasi atmosfere baktığınız zaman Beykoz’daki açığı görüyorsunuz. Biz bir duruş oluşturmak istiyoruz bu seçimde. ‘Beykoz’un çocukları’ dedik bunun ismine. Beykoz’un çocukları bu seçimi kazanacak diye bir etiket oluşturduk. Bu işin başarılı olacağına biz inanıyoruz. Şöyle söyleyeyim; birçok partiden arkadaşlarımız mesaj atıyorlar. Yüz yüze görüşüyoruz, telefonla görüşüyoruz. Herkesin Beykoz’da söylemek istediği cümle buymuş aslında. Bu seçimi Beykoz’un çocukları kazansın. Bu seçimi onlar kazanacak.

“Ben Giresun Milliyetçisi değilim”

Geçen seçim, yöresel bir şeyin üzerinden gidiyormuşuz gibi bir atmosfer oluşmuştu burada. Biz o zamanda söyledik. Ben ilk toplantımı Giresunlular Derneği’nde yapmıştım. Onlara şunu söyledim; Giresunluların olduğu yerde ben, Giresunluyum ama Giresunlu milliyetçisi değilim. Ben Türk Milliyetçisiyim. Bana illa bir milliyetçilik yakıştıracaksanız, ben Türk Milliyetçisiyim. Hiçbir zaman da yöresel milliyetçilik yapmadım. Yapmayacağım da. Bazılarını rahatsız etse de söylemim ve yaşantım budur.

“Gençler bizimle yürüyecek”

Bu seçimde biz Beykoz’un çocukları olarak bir kampanya yürüteceğiz. Görüştüğümüz genç kardeşlerimiz var. Derneklerde olsun, kendi çevresinde aktif olan siyasi bir etiket olarak aktif olmasalar bile o bölgede kanaat önderi sayılabilecek, kendi çapında gençler üzerinde görüştüğümüz güzel isimler var. Hepsi de, bizimle birlikte olmak istediklerini, bizimle beraber yola çıkmak istiyorlar.

Hanefi Başkan ile yaptığınız görüşmenin içeriği neydi?

Ben aday olmak isteseydim AK Parti’den meclis üyesi, gider aday adayı olurdum.

AK Parti Beykoz İlçe Merkezi’ne gidiş amacım, Ensar Vakfı Beykoz Temsilcisi Deniz Soytemiz ile bir yardım programına ilişkin görüşmekti. Ekrem Tuncer’de TÜGVA’nın Beykoz İlçe Temsilcisi ile gittik. Mardin’de bir yardım programı yaptık. Mardin’deki köy okullarına çocuklara bot, kırtasiye eşyaları gibi yardımlar götürdük. Bizzat biz dağıttık. Organizasyonunu yaptık. Bunu konuştuk.

Çıkarken de, ‘Hanefi Başkanı ziyaret edelim’ dedik. Girdik ve konuştuk. Hanefi başkan bize adaylık teklifi etti. ‘Biz seni yanımızda görmek istiyoruz’ dedi. Hanefi Başkan’a dedim ki; bu birlikteliğin içerisinde olmayacağım. Teşekkür ederim ama bir şartla, sizi seven bir kardeşiniz olarak size yanlışlarınızı söyleriz, doğrularınızı da sizinle ittifak ederiz. Bunda bir sıkıntı yok dedim. Samimi bir görüşme yaptık. Abi kardeş gibiydik.

BİLGEHAN MURAT MİNİÇ KİMDİR?

Bilgehan Murat Miniç, 1978 yılında Beykoz’da doğdu. İlk eğitimini, Soğuksu Mahallesi, 60.Yıl İlk Öğretim Okulu’nda tamamladı.

Beykoz Denizcilik Lisesi’nden mezun oldu. Ardından Halkla ilişkiler ve Tanıtım Yüksek Okulu’nu tamamladı. Üniversite eğitimini İşletme Fakültesi branşında tamamlayan Miniç, Kaptan olarak iş hayatına başladı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde görevine devam eden Murat Miniç, Evli 3 çocuk babası

Beykoz Denizciler Derneği eski Başkanı, Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği

Kurucu Genel Başkanı Dost Beykoz Köşe Yazarı ve Beykoz Alperen Ocakları Başkanlığı, İstanbul Alperen Ocakları Başkanlığı ve BBP Beykoz ilçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Bilgehan Murat Miniç, 2014 Yerel Seçimleri’nde, Büyük Birlik Partisi'nden Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak yaklaşık 11 bin oy aldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (8 Yorum)

Serhat (2 yıl önce)

Şaşırdın mı şaşırmadı! Şimdi burada Cumhurbaşkanı için yazdığın twitleri hatırlatmayacağım, fetöyü öven devletin zulüm yaptığını beyan edeb patlaşımları zaten kader abin yayınlamaz! Kısacası chp ip'in ipine sarılmışsın hayırlı olsun ama bu zihniyete değil beykoz'un çocukları, devletini ve milletini seven hiç bir genç geçit vermez

burhanettin Özdemir (2 yıl önce)

inşallah bu dönem iyi partiden aday olursun bir sonraki dönem de saadetten. sorun edecek bir tipe benzemiyorsun ne de olsa. hdp bile olabilir malum fetönün kucağına oturan için farketmez

aydın (2 yıl önce)

valla genc bir adam ben oyumu ailece bu arkadaşa vericem tanımam cevrede bilenlerin söylediği bir kötü algı yok akp 4 dönem verdim valla gene aynı gene aynı.

Hakan Yıldırım (2 yıl önce)

Bilgehan başkan Beykoz’umuza iyi geleceğinden hiç şüphem yok. Ak Partinin tek hedefi Beykozda değerli bölgeleri alarak orda ki insanları yerinden etmek

Hasan Tas (2 yıl önce)

Sahsi heva ve hevesleri pesinden kosan bos bir adam. Bir yere varamaz.

Ayşegül (2 yıl önce)

AKP bir Giresun lu açıkladıya artık bazı güçler harakete geçti. Bu Giresun lu oyunu nasıl bozarız diye daha öncede bu yapıldı araklarına bakarak gittiler. Şimdi diyorsunuzki benim arkamda 20 bin oy var haydin bakalım o zaman bazı dernekler arkanda idi şimdi yapacağın sadece oy bölmek olucak. Bir an önce partinizi belirtinde başka Giresun lularda çıksın sonrada bizden birşey olmaz dersiniz. Neyse size yinede bir hemşehrin olarak başarılar dilerim o kadar.

celal (2 yıl önce)

Ak partinin Beykoz adayını , getirişi,sunuşu ve sonrasında söylenen sözler büyük hata şahsi fikrim. Beykoz'da süregelen saltanat muhalefet tarafından benzer hata olmaması halinde yıkıma uğrayacaktır. Nasıl bir benzer hata ,CHP evet Beykozda güçlü bir parti ama aday konusunda ve stratejide hatalar yaparak uzun zamandır kaybetmektedir.Şu an bir şansları var çok büyük şans, onun adı"İTTİFAK" AKP'nin artık işlerin dibe doğru gittiğini görüp MHP'ye yanaşması ve ordan gelecek oy gücü ile saltanatını sürdürmesi için kurduğu ittifakın ardından karşı hamle ile İYİ-CHP ittifakının kaçınılmaz olması ile güçler dengelendi. Şimdi CHP burda tabanı ile birlikte hareket edip bu saltanatı yıkmak istiyorsa tek bir isim üzerinde yürümeleri gerekiyor o isimde B.M.MİNİÇ olmalıdır. Bir MHP'li olarak yanlış gördüğüm konularda asla particilik yapamam. Beykoz'unda dışardan tepemize indirilen başarılı yada başarız birine oy vereceğime BBP partisi içindende tanıdığım sözüne,doğruluğuna ,ideallerine inadığım B.M.MİNİÇ'e tereddütsüz oy veririm. Beykoz tarihi boyunca diğer ilçelerin dışında bir kültüre ve bağa sahiptir. Sokakta birini çevirip(yerlisi olan) nerelisiniz diye sorduğunuzda memleketi neresi olursa olsun tek bir söz önce gelir "BİZ BEYKOZLUYUZ"

Samet (2 yıl önce)

Hayirli olsun, deniz Soytemiz yardım kampanyası, hiç inandırıcı değil. Madem yardım kampanyası yapacaksınız gidin vakıf merkezinde konusun. Neden ak parti ilçe? Murat Aydın bütün oyunları bozacak, Rant bekleyenler çok beklersiniz. Pazarlıkçılar daha çok beklersiniz.

Yorum Yaz