Bu pazarda sadece Beykoz'un ürünleri satılacak

  • 1
  • 22933
Bu pazarda sadece Beykoz'un ürünleri satılacak
Bu pazarda sadece Beykoz'un ürünleri satılacak
Bu pazarda sadece Beykoz'un ürünleri satılacak
Bu pazarda sadece Beykoz'un ürünleri satılacak

Beykozlu çiftçilerin emeğinin kazanca dönüşeceği, tüketicinin köy ürünleriyle buluşacağı Beykoz Köy Pazarında sadece ilçede yetişen ürünler satılacak.

Beykoz Belediyesi, ilçedeki çiftçileri alım garantili Adil Sözleşmeli Tarım Projesiyle desteklerken emek, sabır ve alın teriyle yetişen ürünlerin aracısız, taze ve güvenilir olarak satışa sunulacağı Beykoz Köy Pazarını da kuruyor.

İlçedeki kent tarımı yatırımları kapsamında yapımına başlanan, yerel ürünlerle tarımı ekonomik kalkınmayı sağlamak amacıyla hazırlıklarına başlanan köy pazarı hazırlıkların ardından Cumhuriyetköy’de açılacak. 

İstanbulluların şehrin yakınında gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceği pazarda, mevsimlik sebze ve meyveleri, süt ve süt ürünleri, yumurta gibi mutfaklarda aranan temel ürünler satışa sunulacak.

Pazarda bal, kestane, ceviz, ıhlamur, karpuz gibi Beykoz markalı ürünler de vitrine çıkacak.

Çiftçilere ÇKS Şartı

Beykoz Köy Pazarı’nda yalnızca Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Çiftçi Kayıt Sistemi, Arıcı Kayıt Sistemi, Örtü Altı Kayıt Sistemi ve Türkvet Kayıt Sisteminde kaydı bulunan aktif çiftçilere satış sertifikası ve stant verilecek.

Alana satış için getirilen ürünlerin ilçede yetişen köy ürünleri olup olmadığı Beykoz Belediyesi ekipleri tarafından düzenli olarak denetlenecek. İlçe dışından ürün getirdiği belirlenen kişi ve çiftçilere satış izini verilmeyecek.  

Pazarın hizmete açılmasıyla ilçedeki çiftçiler alın teri ürünlerini pazarlama imkanına,  İstanbullular köy ürünleri alış verişi için güvenilir ve denetimli bir adrese kavuşacak.   

Beykoz Belediyesi mekanı en kısa sürede tamamlayarak sağlıklı gıdaya önem veren tüm tüketicilerin hizmetine sunacak.

Haber Merkezi

Rekor talep geldi Beykoz Kart’a nasıl başvurulur?
Önceki Rekor talep geldi Beykoz Kart’a nasıl başvurulur?
AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Sonraki AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Yorumlar (1 Yorum)

SAMİ SARI (3 yıl önce)

Cumhuriyet köyünden Reşadiye / Alemdağ'a dönüşte yapılıyor.

Yorum Yaz