Bölge

Bu olay Beykoz'da yaşandı

Bu olay Beykoz'da yaşandı
02.10.2017 09:50
| | |
8181

Beykoz'da geçen ağustos ayının başlarında ‘Hırhır’ isimli sokak köpeğine eziyet ettiği iddia edilen esnafa kitap okuma cezası verildi.

“99 Soruda Hayvan Hakları” kitabını okuma cezası verilen kahvehane işletmecisi esnafa birde sunum yaptırıldı.

Beykoz Merkez Mahallesi’nde bulunan Kadınlar Kahvesi’nde gerçekleşen sunuma yaklaşık 30 kişi katıldı. Türk-Alman Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin de katıldığı sunumda konuşan zanlı, köpeğe anlık refleksle saldırdığını ve pişman olduğunu savundu.

Uzlaşma usulü çerçevesinde Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Başkanı Avukat Ahmet Kemal Şenpolat’ın kaleme aldığı “99 Soruda Hayvan Hakları” adlı kitabı okuması ve kendi işlettiği kahvede kitabın içeriği hakkında kısa bir sunum yapması şartıyla cezadan kurtulan zanlı, işletmenin dünkü gelirini de Hayvan Hakları Federasyonu’na bağışladı.

Sunumun ardından söyleşi bölümüne geçilirken, katılımcılar köpeğe eziyet eden zanlıya kitaba yönelik sorular yöneltti. Katılımcılar Beykoz’da yaşayan sokak hayvanları için belediyenin yetersiz kaldığını ve esnafın genel tutumunun da bu yönde olduğunu aktardı.

Uyaran öğrenciyi tehdit etmişti

Beykoz merkezde geçen ağustos ayının başlarında yaşanan olayda, Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim gören bir kadın öğrenci, evinin sokağında bir köpeğe eziyet edildiğini görerek, duruma müdahale etmiş ve kahvehane işletmecisi şahsı uyarmıştı. Şahıs ise kadın öğrencinin üstüne yürüyüp, hakaret ve tehditler savurmuştu. Şikâyette bulunan öğrenci, belirli şartlar altında köpeğe eziyet eden zanlıyla uzlaşacağını belirtmişti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Köpek, Hayvan Hakları, Ceza, Sunum

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"