Bu mahkeme kararı Beykoz'u etkiler mi?

  • 3
  • 19045
Bu mahkeme kararı Beykoz'u etkiler mi?
Bu mahkeme kararı Beykoz'u etkiler mi?
Bu mahkeme kararı Beykoz'u etkiler mi?

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra Meclis toplantılarını beşten ikiye düşürmüştü.

Bunun üzerine meclis toplantılarının kaç gün yapılması gerektiği üzerine tartışma başladı. AK Parti, İBB Meclisi'nin kurulduğu günden beri haftanın 5 günü toplandığını öne sürerek, 2 günlük sürenin çok yoğun gündemin görüşülmesine yetmeyeceğini savundu.

Konu yargıya intikal etti

AK Parti konuyu yargıya taşıdı... Bunun üzerine İstanbul 10. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kakarı verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu karara itiraz etti. İBB yaptığı itirazı da İstanbul Bölge İdare Mahkemesi 6. İdare Dava Dairesi görüştü.

6. İdare Dava Dairesi, oy birliğiyle itirazı reddederek, İBB Meclis Toplantılarının 5 olarak devam etmesine hükmetti.

Aynı durum Beykoz'da yaşandı. 31 Mart'ta Beykoz Belediye Başkanı seçilen Murat Aydın, yıllardır ayda üç kez toplanan Beykoz Belediye Meclis toplantılarını 3'ten ikiye düşürmüştü.

Beykoz Belediye Meclis toplantı sayılarının düşülmesinde de mecliste oylama yapılmamıştı.. Başkan Murat Aydın, toplantıların bir ayda 3 kez yerine 2 kez yapılacağını ilan etmişti... Bu durum karşısında, Beykoz Belediye Meclisi CHP Gurubunun nasıl bir yol izleyeceği bilinmezken, bazı meclis üyeleri İBB'nin bu karara istinaf mahkemesinde itiraz edeceğini eğer mahkeme kararda ısrar ederse bu durumun Beykoz'da da emsal teşkil edebileceğini kaydetti.

"İşlemin hukuka aykırılığı açık"

İstanbul 10. İdare Mahkemesi, İmamoğlu'nun uygulamasının oylama yapılmadan uygulamaya konulmasının telafisi imkansız zararlar doğuracağına hükmetti.

Haber Merkezi

Büyük aşka Beykoz Adliyesi'nde son nokta
Önceki Büyük aşka Beykoz Adliyesi'nde son nokta
Tebrik Edi-yorum
Sonraki Tebrik Edi-yorum
Yorumlar (3 Yorum)

Mustafa (5 yıl önce)

Gelişim fikrim var, 5 aydır bsk randevu vermedi? Mahalle temsilcisi bsk Yrd olmuş? Bol bol resim çektiriyor hepsi bu, ,,imar için ibb müracaat etmek gerekiyor, yorum yazan yiğit bey Tebrikler, ,,

Sinan (5 yıl önce)

Halkın her gün geçtiği yol çökmek üzere abartısız 14 tane dilekçe yazdım, bir çok kez belediyede fen işleri müdürüne durumu anlattım, dedikleri belediyenin imkanı yok. Toplasan 5 metre duvar etmiyor. Hep aynılar bundan öncekiler sonrakiler

Yigit6 (5 yıl önce)

Beykoza kim başkan olursa boş işler dışında birşeyle uğraşmıyor verdiğin sözleri tut artık murat başkan 6 ay oldu bisiklet kampanyası yaptın sanki ilk öncelik buymuş gibi imar sorununu çöz binalar çürük deprem vurmadan çökecek binalar zaten 50 60 yıllık gece kondular var alışveriş merkezi sinema tiyatro merkezi istiyoruz sosyal hayatı canladir plajlarımizi tertimiz antalya bodrum kalitesine getir heryer leş gibi biz senden bisiklet kampanyasından önce bunları bekliyoruz verdiğin sözleri tut yan gel maaş al yapma diğerleri gibi yoksa birdaki seçimde tarih olursunuz artık millet boş vaatlere oy vermiyor

Yorum Yaz