Spor

Bu maç nefesleri keser

2014.12.26 00:00
| | |
5554

İstanbul 1. Amatör Lig 16. Grubu’nda Beykoz ilçesinin iki temsilcisinin müsabakası büyük bir çekişme ve heyecana sahne olacak gibi.

Bir tarafta sezon başında kurlar çekildiği andan itibaren grubun şampiyonluktaki güçlü ekibi Lider Çubukluspor, diğer tarafta ise son ahftalardaki büyük çıkışı ile düşme hattının üzerine çıkan Elmalıspor... Her iki takım da maç için hazırlıklarını bu akşam yapacakları son antrenmanlarla tamamlayacak.

Çubukluspor Grupta 15 maç sonunda topladığı 37 puan ile lider durumda bulunurken, en yakın takipçisi olan Valide Tayfunspor'un 33 puanı bulunmakta. Elmalıspor ise son zamanlarda aldığı galibiyetler ile 13 puanla düşme hattının hemen üstünde bulunmakta. Elmalıspor'da bir alt sıradaki takım olan Kınalıadaspor'u 6 puan önünde yer almakta. Yani her iki takım müsabakadan hangi sonuç ile ayrılırlara ayrılsın kendilerini geçecek rakip bulunmuyor.

Puna tablosundaki bu görüntü haliyle maçtaki heyecanı daha da arttıracak gibi. Çubukluspor Antrenörü Kadir Gemici skor ne olursa olsun öncelikle dostluğun kazanmasını dilediklerini söylerken, "Takım olarak maça hazırız. Kalan haftalarda puan kaybı yaşamak istemiyoruz. Elmalıspor maçından beklediğimiz galibiyetle ayrılacağımızı düşünüyorum. Onlar da son haftalarda grubun en başarılı takımlarından biri olmayı başardı. Ancak bizim kadromuzda maçın skorunu her an değiştirebilecek kalite ve etenekte birçok oyuncumuz bulunmakta. İzleyicilerin keyif alacakları nitelikte bir maç geçmesini bekliyorum" diye konuştu.

Elmalıspor 2. Başkanı  Yusuf Dinç ise maçta büyük bir çekişme yaşanmasını beklediklerini söylerken, "Son haftalarda ortaya koyduğumuz olumlu görüntü ve aldığımız galibiyetler takım üzrindeki moral-motivasyonumuzu en üst seviye taşıdı. Çubukluspor takımı bu sezon oynadığı üst düzey futbol ile şampiyonluğa oynadığını kanıtlamış durumda. Gerçekten de ben bu maçın her türlü skora açık olduğunu kanaatindeyim." şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Elmalı Spor Kulübü, Çubuklu Spor Kulübü, Elmalıspor, Çubukluspor, Derbi, Kadir Gemici, Yusuf Dinç

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"