Sinan KAVRAKOĞLU
  • 01/01/1970 Son günceleme: 25/11/2014 23:11
  • 8.532

Bazı aklı evvellerin AK Parti kongresinden kriz devşirme hesaplarının -üstelik bazı AK Partililerin(!) bence ihanete varan desteğine rağmen- başarıya ulaşma şansının olmadığını söylememe gerek yok aslında.

Ama bu, bu hesabın içinde olanlara bir çift kelam etme özgürlüğümüzün de önünde engel değil şüphesiz...  

Tek hedefleri “AK Parti’de kriz var” algısı oluşturmak ve bu operasyonun bayraktarlığını yapan belli bazı yerel gazetelere(!) baktığınızda zeka yoksunu bu tezgahı anlamak hiç te zor değil.   

Bu tezgah ve aktörlerinden bahsetmeden önce AK Parti’nin birçok kademesinde görev yapan Sedat Kuvel’in delege seçimlerini eleştirmek adına yaptığı -haklı ama son derece abartılı ve arabesk- çıkışa da değinmeliyiz. Tabi bu çıkışa mal bulmuş mağribi gibi atlayan ve bunu gazetecilik(!) saikiyle yaptığı konusunda ciddi şüphelerim olan malum gazetelere(!) de parantez açmamız gerekecek.

Beykoz Rizeliler Derneği Kurucu Başkanı olan Sedat Kuvel’in eleştirilerini bütün Rizelilere mâl etmek gibi bir hadsizliğe de imza atan bu gazetelerin AK Parti Kongre’sinden kriz devşirmek için her türlü tezgahın içinde olduğunu ibretle izliyoruz. İbretle izliyoruz çünkü bu beyefendilerin bir kısmı neredeyse kuruluşundan bu yana AK Partili ve diğer bir kısmı da CHP’nin muhalefet stratejisinin kenarında köşesinde yemlenip rol çalmaya çalışan malum “zibidi”! İşte iktidar partisini 2015 ve muhtemelen 2019 seçimlerine taşıyacak kadroların başında olacak isimlere “paralel” yakıştırmasını yapan kifayetsiz muhterisler bunlar... Birbirleriyle ne güzel paralellik kurmuşlar değil mi?

Uzlaşmacı üslubu, kalitesi ve beyefendiliğiyle yıllarca son derece başarılı bir İlçe Başkanı profili çizen Adem Sefer’e, dava arkadaşlarını her zaman bir ağabey şefkatiyle kucaklayan Yücel Çelikbilek gibi bir duayene karşı yaptıkları vefasızlıklar ve saygısızlıklara rağmen Beykoz siyasetini AK Parti Kongresi üzerinden dizayn etmeye çalışmak ve bunun parti tabanından kabul göreceğini ummak ne çapsızlık!

Hele hele etliye-sütlüye karışmadan, sürekli olarak birilerini kullanarak vermeye çalıştıkları mesajlar, algı operasyonları...

Ama ben en çok da şu malum “zibidinin” web sitesine servis ettikleri haberlere gülüyorum. Hani şu “paralel” haberler. Paçası yemeyince tetikçi tutmak adet oldu... Bu dalavereleri görünce “biraz yürek” diyoruz ama nerde o yürek! 

Kongreye aday çıkmaya paçaları yemiyor, orada bile kullanacak birilerini arıyorlar. Ondan bundan medet bekliyorlar. O da olmayınca namuslu insanları fişleyip “paralel” yaftası yapıştırıyolar. Zayıf karakterli insanlar ne zaman bu kadar adileşir biliyor musunuz? Bütün çareleri tükenip yapacak hiç bir şeyleri kalmadığı zaman!

Siyaseti dizayn etmek demişken; AK Parti’yle doğan ve bu gün asaleti tastik edilmiş olan bazı isimlerin de artık kendilerine gelip, 652’ye tabi olduklarının farkına varmaları ve bunu sindirmeleri gerek! Kendilerine oldukça bol gelen siyaseti dizayn etme sevdasından vazgeçip  kendi işlerine bakmaları ve verilen bu ağır görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışmalarını tavsiye ederiz. Zira geçmişte verdikleri zararlar az değil ve bu kez meydan boş da değil! Bu teşkilat senin açtığın tahribatları onarmak zorunda da değil!   

Geçelim...

2002 yılından bu yana Beykoz için gecesini gündüzüne katan bu kadroları bu kadar kolay karalamak, yalan ve iftiralarla itibarsızlaştırmaya çalışmak kimsenin haddi değildir. Velev ki bu hadsizliğe kalkışanlar AK Parti’nin içinde görünen isimler olsun. Herkesin şapkayı önüne alıp bir kez daha durduğu yeri gözden geçirmesini tavsiye ederim. Zira sizler kendinizi ne kadar paralasanız da 2019 seçimlerinde yine on, on beş başarılı AK Partili isim Belediye Başkanlığı için aday adayı olacak ve Genel Merkezin kararıyla bu isimlerden bir kişi Belediye Başkanı olacaktır. Bunu değiştirmeye çalışmak, sinsi tezgahlarla birilerini parlatıp birilerinin önün kesme uğraşları bu işin içinde olan herkesi rezil eder!

Benden hatırlatması.

Vesselam...

Yazarın Yazıları