Bu karar Beykoz'u çok yakından ilgilendiriyor

  • Güncelleme: 06.02.2019 11:24
  • Okunma: 22265 kez
  • Yorum: 8
Beykoz'un en önemli yasal kıskaçlarından biri olan Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nün yapısı değiştirildi. Yeni Kurul oluşturuldu. Başkanı Tayyip Erdoğan.
Bu karar Beykoz'u çok yakından ilgilendiriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başkanlığı'nda Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulu'nun kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her fırsatta dile getirdiği yatay mimari İstanbul'da artık Recep Tayyip Erdoğan'ın kontrolünde olacak. Projelere Boğaziçi İmar Müdürlüğü değil, Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulu onay verecek.

Beykoz'u yakından ilgilendiriyor

Önümüzdeki süreçte inşaat anlamında oldukça hareketli günler görmeye hazırlanan Beykoz'u yakından ilgilendiren karara göre, Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulu; Cumhurbaşkanı'nın veya katılamadığında Cumhurbaşkanı Yardımcısı'nın başkanlığında, ilgili bakanlar ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı'ndan oluşacak.

Direk Cumhurbaşkanı'na bağlı çalışacak...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulu; Cumhurbaşkanı'nın veya katılamadığında Cumhurbaşkanı Yardımcısı'nın başkanlığında, Çevre ve Şehircilik Bakanı, Hazine ve Maliye Bakanı, İçişleri Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı, Milli Savunma Bakanı, Tarım ve Orman Bakanı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan oluşacak.
Bakanların katılamadığı toplantılara ilgili bakan tarafından görevlendirilecek bir bakan yardımcısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının katılamadığı toplantılara ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri katılacak.

Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulunun kurulmasına 2960 sayılı Boğaziçi Kanunu'nun ek birinci maddesi gereğince karar verildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (8 Yorum)

Ön görünüm mağduru (1 yıl önce)

Boğaz manzaralı yerlerde oturupta, boğaziçi imara açılıyor dendiğinde en çok tepkiyi bu kesimlerin vermesi ne kadar acı. Kendine olunca ses çıkarma, başkası mağdursa önemseme. Ya herkese eşit imar olur, yada hiç verilmez. Geldiğimiz noktada, bir kesim boğaz manzaralı yerlerde keyif çatıyor, bir kesim imar çıkacak diye ömür tüketiyor.

Emine (2 yıl önce)

Sayın başkanım ben beykoz çubukluda oturuyorum 14 senedir ne yerimi satabiliyorum nede ev yapabiliyorum ben 4 çocuk annesiyim eşimi kaybettim Allah yukarda her seçimde ben ve çocuklarım hep oyumuzu sana verdik. Seçimden önce çubukluya imara açmazsanız bu sefer oy vermeyi düşünmüyorum yemin ettim. Büyüklüğünü göster Allah rızası için çubukluya inşaat izni verin. Çaresizce bekliyoruz başkanım.

Halime (2 yıl önce)

Bir Beykozlu olarak durumdan çok şikayetciyiz arsam dahi var ne ev yapabiliyorum ne satabiliyorum inşaat izni yok diyorlar başkanım size çok güveniyoruz lütfen imarı açın çocuğumu evlendircem arsayı bekliyoruz elimiz kolumuz bağlı yaza kadar hayırlı haberler bekliyoruz başkanım

Burcu (2 yıl önce)

Sayin baskanimiz Recep tayyip erdogan burdan size sesleniyorum baskanim biz beykoz halki olarak ben cubukluda ikamet etmekteyim bolgemde hic bir gelisme olmamasi bizleri uzuyor imar yasasi bekliyoruz cikmiyor senelerdir bizlerde guzel yasam yasamak istiyoruz istanbulda bi cok semt degisti umraniye ozenir olduk lutfen bizleride gorun artik beykozumuza yakisan seyler olmasini istiyoruz bizlerde en azindan bize bisiler kanitlanmak isteniyosa vaadler secimden once gerceklesmeli diye dusunuyo beykoz halki ..

Beykozlu (2 yıl önce)

Insan gibi yasamak bizimde hakkimiz ne bi avm miz var ne guzel bi yer evlerimiz basimiza yikilacak bi cubuklulu olarak rica ediyorum ne bi tadirat yapabiloyoruz ne bisey baskanimizin bizleride gormesini istiyoruz artik

Halise (2 yıl önce)

Beykoz vatandası olarak sana cok güveniyoruz baskanım sabırla bekliyoruz imar planını :) kuru yesillikle okadar ailenin karnı doymuyor malesef...;)

AHMET TÜRK (2 yıl önce)

OYLAR MURAT AYDINA BİR CHPLİ AİLEDEN GELEN BİRİSİ OLARAK OYUMU AK PARTİ ADAYINA VERECEĞİM.BEYKOZDA 2009 DA ALAATTİN KÖSELERİN 1800 OYLA SEÇİM KAYBETTİĞİNDE CHP OY VERMEYENLERE VERDİRMEYENLER OY VERMEYECEĞİM VERDİRMEYECEĞİM VE ÇUVALLA ADAY BELİRLEYENLER PARTİDEN BİR BİR GİDENE KADARDA OY VERMEYECEĞİM.1 TANESİ GİTTİ BEYKOZUN BEŞ SENESİNİ GEÇEN DÖNEM GİBİ YİNE YEDİ DE GİTTİ.

Osman (2 yıl önce)

Sana guveniyoruz reis yapar baskanimiz senelerdir cubukluda hic bisi yapamiyoruz insallah hersey guzel olur

Yorum Yaz