Bu iş kime yarar... İpler geriliyor

  • 0
  • 11563
Bu iş kime yarar... İpler geriliyor
Bu iş kime yarar... İpler geriliyor
Bu iş kime yarar... İpler geriliyor
Bu iş kime yarar... İpler geriliyor
Bu iş kime yarar... İpler geriliyor
Bu iş kime yarar... İpler geriliyor

Beykoz Çamlıbahçe Mahallesi’nde Ramazan Uğuz isimli vatandaşın evinin üzerine kurdurduğu baz istasyonunun yarattığı tartışmalar sürüyor… Olaya siyaset karıştı, gerginlik artıyor…

Mahalle sakinleri bir çok uyarıda bulunduklarını fakat yapılan sözleşme gereği baz istasyonunu kaldıramayan vatandaş zorda… Komşular yine protesto amaçlı toplandı…

Siyasilerde oradaydı…

CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz her zaman olduğu gibi ön saflarda yer alırken, CHP Millet Vekili Mahmut Tanal, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Adnan Ceviz, Saadet Partisi İlçe Başkanı Burhan Öz ve Çamlıbahçe Mahalle Muhtarı Necmettin Kahveci de vatandaş protestosundaydı.

Hızır Yılmaz Çadır Kuracak

Hızır Yılmaz konuşmasında “Biz 15 gün öncede buradaydık bu konu çözülmezse milletvekillerimizle geleceğiz demiştik ve işte geldik” dedi.

Metin Külünk’e yüklendi…

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, AK Parti’nin Beykoz’dan sorumlu İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün bir TV kanalında konuştuğunu ve tarih dersi verdiğini söyleyerek, “Metin Külünk bize bölgemizin sorunlarını anlatmıyordu, bize tarih dersi veriyordu… Bende diyorum ki, ey Metin Külünk biz tarihi senden öğrenecek değiliz… Sen halkın arasına gel, gelmeye yüzün var mı?  Bir gazeteci ona soruyor, ‘siz 2-B konusunda halktan yana mı olacaksınız’ oda diyor ki biz kimin yanında olduğumuzu biliyoruz. Evet Metin Külünk biz sizin kimin yanında olduğunuzu iyi biliyoruz halk burada biz buradayız sen neredesin? şeklinde konuştu.

Ben halkı kışkırtıyorum!

"Ben burada kendimi Cumhuriyet savcılarına şikayet ediyorum, diyorum ki, ‘5 gün önce dolandırıcılık yapan baz istasyonu kuranları size suç duyurusunda bulundum gereğini yapmadınız, şimdi CHP İlçe Başkanı olarak kendi hakkımda suç duyurusunda bulunuyorum. “Ben halkı kışkırtıyorum” baz istasyonu tehdit değilse gidin Kaymakam’ın konutunun üzerine dikin, Belediye Başkanı’nın evinin üzerine dikin, gereğini yapmayan Cumhuriyet savcısının makamının üzerine dikin" ifadelerini kullanan Hızır Yılmaz, "size 15 gün daha müsaade veriyorum eğer bu baz istasyonunu buradan kaldırmazsanız, buraya CHP’nin çadırını kuracağım" dedi.

Ya ver kurtul, ya sat kurtul

MHP İlçe Başkan Yardımcısı Adnan Ceviz kısa konuşmasında, bu bir anlayış bütünüdür arkadaşlar yani her şeye para olarak bakan her şeyi maddi olarak gören elinde ne varsa satmaya çalışan bir zihniyet bütünlüğü, bu zihniyet biliyorsunuz ki. Ya ver kurtul diyor yada sat kurtul diyor, bunlar için insan sağlığı hiç önemli değildir, bunlar insan sağlığına sadece para olarak bakarlar” şeklinde konuştu.

Siz Cep Telefonu Kullanmıyor musunuz?

Saadet Partisi İlçe Başkanı Burhan Öz, “bugün sadece Çamlıbahçe’de değil Beykoz’un hemen, hemen her yerinde baz istasyonu kuruluyor. İnanın çocuk parklarına dahi baz istasyonları kuruluyor” ifadelerine yer vererek, “yetkililerle konuşmuyor muyuz? Tabiki konuşuyoruz ama aldığımız cevap şu “siz cep telefonu kullanmıyor musunuz?” arkadaşım ben su da kullanıyorum eğer benim su şebekeme bir miktar mikrop karışıyorsa bana gelip te o mikrobu temizlemek yerine suyu içme diyebilir misiniz? Madem ki baz istasyonunun bu kadar masum bu kadar faydalı diyorsanız, niçin bunu kamuflaj ediyorsunuz, güneş enerjisine benzetiyorsunuz, çocuk parklarında aydınlatma sistemlerine benzetiyorsunuz bu yanlışı süsleyip, püsleyip bu millete yutturamazsınız” şeklinde konuştu.

CHP Bölge milletvekili Mahmut Tanal’da, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e seslenerek, "dikilen baz istasyonları için ruhsat vermek zorundasınız ruhsatı olmadan bir baz istasyonunu evin tepesine dikemezsiniz” dedi.

Tanal, Belediye Başkanı’na, halkın oylarını alarak ruhsat vermeden kaçak olarak bu yapıyı oralara nasıl dikersiniz” diye sorarak, “bir çok yerde baz istasyonu davasını kazandım… Şimdi sıra Beykoz da” ifadelerini kullandı.

Tanal, baz istasyonu kurduran site sakini Ramazan Uluoğul’a seslenerek; “avea ile sözleşmeyi fesih etme hakkın vardır… Sözleşmeni iptal et… Bu konuda size yardımcı olacağım… Unutma ki “komşu komşunun külüne muhtaçtır” dedi.

“Herkesin iletişim hakkı vardır ancak, hiçbir hak yaşam hakkının önüne geçemez” diyen Tanal, "hukukla oynamak ateşle oynamaktır. Ateşle oynayanında eli yanar, neden hukukla oynamak ateşle oynamak gibidir bilir misiniz? Hukuk böyle kamuflaj yaparak, halkı aldatarak, halkın göremediği gizlenen şeylere izin vermez… Bizim sığınabileceğimiz limanımız hukuktur” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Turgay Sarıboğa’yı insan seli uğurladı
Önceki Turgay Sarıboğa’yı insan seli uğurladı
Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Sonraki Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz