Toplum

Bu gurur Beykoz’a yeter!

Bu gurur Beykoz’a yeter!
08.09.2016 20:02
| | |
116659

Foto galeri Video galeri

Beykoz Soğuksu Mahallesi’nin sevilen ailelerinden olan Mustafa ve Hacer İşçi çiftinin kızları Esra Özatay Türk Yıldızları’nın komutanı oldu.

Türk Hava Kuvvetleri'nde ilk kez filo komutanlığına bir kadın subay atandı. O Subayın Beykoz’da yaşayan bir ailenin çocuğu olması ise Beykoz’da gururu zirveye taşıdı.

Beykoz’da doğup büyüyen Mustafa ve Hacer İşçi Çifti, çalışmak üzere gittiği Almanya’dan çocuklarının okul çağlarının gelmesiyle yurda dönüş yaptı. Yine Beykoz’un Soğuksu Mahallesi’nde yaşamaya davam eden çift, kızları Esra ve Sevim’i Soğuksu İlkokulu’na kayıt yaptırdı. İlkokulu burada tamamlayan Esra, Ortaokul ve Liseyi Kadıköy’de okudu.

ESRA EVLİ, 2 ÇOCUK ANNESİ

Evlendikten sonra Özatay soyadını alan Esra Binbaşı, 1992 yılında Hava Harp Okulu’na girdi. 1996’da mezun olduktan sonra Çiğli’de pilotaj eğitimini başarıyla bitirdi. Daha sonra harbe hazırlık eğitimini tamamladıktan sonra Konya 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na atandı.

Öğretmen Pilot olan Esra Özatay, 3 yıl önce Türk Yıldızları akrobasi ekibinin görev yaptığı 134’üncü Filo’ya atandı. Evli, biri 10 diğeri 8 yaşında iki çocuk annesi olan tecrübeli pilot, aynı zamanda gösteri uçuşlarında da aktif olarak uçuyor.

Türk Yıldızları ailesinde son bir yılı filo komutanlığı olmak üzere üç yıl görev yapan Yarbay Şenol Çetin, filo komutanlığı görevini, 4 Numara Gösteri Pilotu olarak görev yapan Hava Pilot Binbaşı Esra Özatay’a devretti.

ANA MERKEZLERİ KONYA

Türk Yıldızları akrobasi ekibi, F-5 tipi süpersonik yani sesten hızlı uçaklarla gösteri yapıyor. Yedi uçağa sahip ekibin ana merkezi Konya.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, Binbaşı Esra Özatay, Soğuksu, Mustafa Çiftçi, Hacer Çiftçi

reklam
2 Yorum
Şeref KURT04.10.2016 09:56:11

Helal Olsun Beykozlu Komutanımıza; Yeni görevinde başarılar dilerim. Ne mutlu seni yetiştirenlere..

Vildan09.09.2016 01:58:42

Helal olsun Esra komutana. Evlat olarak anne babasının emeğini boşa çıkarmayarak, vatandaş olarak devletin imkanlarını iyi yönde kullanarak, anne ve eş olarak ailesinden çaldığı vaktin karşılığını vererek çok büyük bir gurur tablosu oluşturmuş. Azminin ve sabrının meyvelerini doyasıya yemesi dileğimle. Tebrikler.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"