Bu görüntüler Beykoz’da tartışma konusu oldu

  • 0
  • 9085
Bu görüntüler Beykoz’da tartışma konusu oldu
Bu görüntüler Beykoz’da tartışma konusu oldu

Beykoz Belediyesi ve Çevre Şehircilik Bakanlığının Tokatköy’de yürüttüğü kentsel dönüşüm projesi Beykoz’da uzun aradan sonra yeniden alışılmışın dışında görüntülere sahne oldu.

Muhalefet partilerinin son günlerde gündemden düşürmediği Tokatköy’de, sabahın erken saatlerinde yine yıkım ekipleri vardı. Çevik Kuvvet ekiplerinin TOMA’larla bulunduğu Beykoz Tokatköy’de yine hoş olmayan görüntüler yaşandı.

Görüntüler yıllar önce tası tarağı toplayıp İstanbul’a gelenlerin sığındığı gecekonduların yıkım görüntülerini andırdı. Beykoz’da yıllardır bu görüntüler yaşanmamış, en son kaçak gecekondu yıkımlarından hafızalara kazınan olayların Beykoz’da yeniden yaşanması tartışmalara neden oldu.

Tokatköy’de uygulanan kentsel dönüşüm projesinde bir taraf, uygulamanın gecikiyor olmasından dolayı mağduriyet yaşarken, diğer taraf ise kendilerine güvence verilmediği gerekçesiyle, yargı kararlarına rağmen hukuksuz uygulamalar yapıldığını savunuyor. Her iki şartta da olan Beykoz’a olurken, bugün sabah saatlerinde yine yıkım yapıldığı esnada ortaya çıkan görüntüler tartışmaların odağına oturdu.

Basın yayın organlarının ve konun taraflarınca yaşananların sosyal medyada yayınlanması tartışmaları da beraberinde getirdi.

Yine evinin yıkılmasını istemeyen bir vatandaşın direnince ters kelepçe takılarak güvenlik güçlerince götürülmesinin yankıları Beykoz’da kısa sürede yayıldı. Görüntülere tepki gösteren bir kesim olsa da, vatandaşların büyük çoğunluğu ne olup bittiğini anlamaya çalıştı. Beykoz bu hale nasıl geldi?

Haber Merkezi

Ulaştırma Bakanı Beykoz'da vira Bismillah dedi
Önceki Ulaştırma Bakanı Beykoz'da vira Bismillah dedi
Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Sonraki Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi