Bu gece Miraç Kandili... Mübarek olsun

  • 0
  • 8893
Bu gece Miraç Kandili... Mübarek olsun
Bu gece Miraç Kandili... Mübarek olsun
Bu gece Miraç Kandili... Mübarek olsun

İnsanın yaşama hakkının, şeref ve haysiyetinin korunmasının vahiy edildiği Miraç Kandili tüm İslam Alemi'nde olduğu gibi Beykoz'da da kutlanacak.

8 Mart'ta başlayan "üç aylar"ın ilki olan Recep ayının 27'nci gecesine denk geliyor Miraç Kandili, bu gece tüm yurtta olduğu gibi Beykoz'da da huşu içinde geçecek.

Beykoz İlçe Müftülüğü hazırlamış olduğu programla bölgede bir çok camide gecenin önemine ilişkin bilgilendirme yapacak.

Miraç Kandili Özel Programı ise Kavacık Hasan Yavuz Camii'nde yapılacak. Burada yapılacak programa Beykoz Müftüsü Ali Efe'de katılacak.

Beykoz Müftülüğü Vaizleri ise, Beykoz Merkez, Paşabahçe, Ortacesme ve Kavacık Yıldırım Bayezit camilerinde gecenin önemini anlatacak.

Beykoz Müftüsü Ali Efe, Dost Beykoz'a yapmış olduğu açıklamada,  "Miraç Kandili, Peygamber (SAV) Efendimizin ve Ashabinin  Mekke döneminde karşılaştığı eziyetlerle dolu bir dönemde Allah cc tarafından önce Mekke'den Kudüs'e Mescid-i aksaya oradan da  Arşi-alaya huzuru ilahiye davet edilmiştir." ifadelerine yer verdi.

Müftü Efe, "Miraç, kulunun en sıkıntılı anında Rabbi tarafından ilahi lütuflara mazhar olduğu acıdır. Miraç kandilinde Namaz , Bakara süresinin son iki ayeti ve şirk koşmayanların bağışlanacağı müjdesi gecenin hediyesi niteliğindedir" diye konuştu.

Beykoz Müftüsü Ali Efe, "Bu vesileyle hemşerilerimizin Miraç Kandili'ni tebrik eder devlet ve milletimiz alemi İslam için hayırlara vesile olmasını dilerim" dedi.

İslam inancına göre, Hazreti Muhammed (SAV), Miraç gecesi, Allah'ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam'ın rehberliğinde Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldi.

Hazreti Muhammed (SAV), yolculuğunda "Burak" adlı binekle seyahat etti.

Beş vakit namaz, miraç gecesinde farz kılındı, Allah'a şirk koşmayanların cennete gireceği müjdesi verildi ve Miraç gecesinde "Amenerrasulü" diye başlayan Bakara Suresi'nin son iki ayeti indirildi.

Ayrıca bu gece Allah (cc), Hazreti Muhammed (SAV)'e insanın yaşama hakkını, şeref ve haysiyetini korumayı, toplumun huzur ve güvenini sağlamayı amaçlayan on iki emir vahiy etti.

Haber Merkezi

AK Parti Beykoz'da sonuçlara itiraz ediyor
Önceki AK Parti Beykoz'da sonuçlara itiraz ediyor
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz