Bu dönem Beykoz’un yüz akı olmalıdır!

  • 19.03.2019 16:18
  • Okunma: 6921 kez

Kader GÜR


Başlığa bakarak, ‘bundan önceki dönemler kötü müydü?’ diyebilirsiniz. Kötü değildi, fakat bu yıpranmışlığa takdir edersiniz ki sebep olan birçok tartışma yaşandı.

Ondan ziyadesi Beykoz’un önü hizmet üretmek için çokta açık değildi. Yücel Çelikbilek döneminde kırılan zincirler inanıyoruz ki, bundan sonra Beykoz’a rahat bir nefes aldıracaktır.

Demem o ki, AK Parti’nin yıpranmışlığına sebep olan birçok konu vardır. Fakat biz meseleye yerel ölçekli baktığımız için önce kendimizden başlamalıyız.

Beykoz halkı hiç şüphesiz bir dönem daha AK Parti ile yola devam etme kararı almıştır. Allah’ın izni ile 31 Mart akşamı bu gerçek kendini gösterecektir.  Bu durum karşısında biz AK Partililer olarak önce Allah’a şükredeceğiz… Sonra da her zaman baş tacı ettiğimiz Beykoz halkına, ziyadesiyle Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e, bu zamana kadar yapmış olduğu hizmetleri ve 2B Yasası’nı Beykoz’da Özel Proje Alanı’na dönüştürerek yüzleri güldürdüğü için teşekkür edeceğiz.

Hemen ardından, siyaseten birçok tercih hakkı olmasına rağmen, AK Parti’nin temelinde yaşanan ciddi sarsıntıyı görerek, İlçe Başkanı olmayı kabul eden Muhammed Hanefi Dilmaç’a partimize yeniden bir ivme kazandırdığı ve teşkilatımızın sesine kulak verdiği için derin şükranlarımızı sunacağız…

Yeni Belediye Başkanımız Murat Aydın’a da, Beykoz’da tabuları yıktığı, halkımıza yeniden bir güven aşıladığı ve kampanya süresince ortaya koyduğu kararlılığı, projeleri ve çalışkanlığının karşılığında binlerce kez teşekkürlerimizi ifade edeceğiz… Belediye başkanlığında başarılı olması için de her zaman destek vereceğiz.

Ben şimdiden; her zaman güvendiğim öngörümün beni utandırmayacağını düşünerek, Beykoz’da Yücel Çelikbilek’e, İlçe Başkanım Muhammed Hanefi Dilmaç’a ve Murat Aydın’a AK Parti bayrağını yeniden zirveye taşıdıkları için teşekkürler ediyorum. Aynı zamanda Cumhur ittifakı kapsamında iş birliği yaptığımız MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’a da AK Partiye güven duyup yol arkadaşlıkları nedeniyle şükranlarımı sunuyorum.

Gelelim Meclis üyelerine…

Önce şu acı gerçeği hatırlatmak isterim… 31 Mart 2019’un mevcut şartlar ve konjonktür içerisinde girmiş olduğumuz son iddialı seçimimiz olduğunu asla unutmamalıyız.

Ayrıca, içinizde geçmiş dönemlere yaşanan çarpık ilişikleri bilenleriniz ve sonuçlarının nelere mal olduğunu açıkça görenleriniz ve yaşayanlarınız vardır.

Sorumluluklarınız oldukça ağırdır! Hem geçmişin yıpranmışlığına sebep olan dedikoduları ters yüz edeceksiniz, hem de beş yıl sonra yapılacak olan seçimleri düşünerek Beykoz’a hizmet vereceksiniz.

Sizler duruşunuz, dürüstlüğünüz, gayretiniz ve hepsinden önemlisi siyasi ahlakınızla İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve Belediye Başkanı Murat Aydın’ın yüz akı olmaz zorundasınız. Bizim partimiz iktidar ve muhalefet görevini birlikte yürütmektedir. Hepiniz helal süt emmiş insanlarısınız. Vicdanınızın izin vermediği hiçbir şeye geçit vermemelisiniz.

Her ne kadar AK Parti içinde demokrasi yok deseler de, sizler; birilerinin inkâr ettiği parti içi demokrasinin sonucunda belirlendiniz ve Beykoz halkının kutsal oylarıyla meclis üyesi seçildiniz. AK Parti’nin ömrünün uzaması için Beykoz halkının menfaatine ters düşen girişimlere gerektiğinde en sert muhalefeti sizler yapmalısınız.

En büyük adalet insanın vicdanıdır. Beykoz Belediyesi’nin tüm ihaleleri şeffaf olmalıdır. Meclis üyeleri konumlarını şahsi çıkarları için kullanmamalıdır. Hiç kimse siyasi hesap yaparak, güven problemi oluşturmamalıdır. Hiç kimse dışlanmamalıdır. Sorunun büyüğü küçüğü yoktur. Bıkmadan usanmadan vatandaşla muhatap olunmalıdır. Yaşanan olumsuzlukların bile açıklaması cesaretle yapılmalıdır. Dedikoduya fırsat verecek özel ilişikler içine girilmemelidir.

Bu ifadelerim kimseye akıl vermek gibi algılanmamalıdır. Sadece geçmişte yaşanan olumsuzlukları yüreğinde hisseden ve kendine dert edinen birisi olarak amacım; kutsalımızı emanet ettiğimiz dostlarımızı uyarmak, hem de beş yıl içinde ortaya koyacağınız performansın bir sonraki seçimlerin teminatı olacağını anlatmaktır.

Tekrar hayırlı olsun… Allah utandırmasın...

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları