Kader GÜR
  • 01/01/1970 Son günceleme: 15/10/2012 00:11
  • 38.971

2002 yılında Beykoz’un ilk haber sitesini kurarak başlattığımız hizmet kervanı durmadan yoluna devam ediyor. Yola çıkarken bazı iddialarda bulunmuş, Beykoz’da ilkleri gerçekleştireceğimizi söylemiştik..

Şükürler olsun öyle de oldu. Bu iddialar arasında; en önemlisi para karşılığında haberi bitirmek, halkımıza demokrasinin kapılarını açmaktı… Bugün geldiğimiz nokta da para karşılığı haberden eser kalmazken, o tarz habercilerde tarihinin tozlu raflarında yaptıklarıyla anılıyorlar.

Yapmış olduğumuz her işte vatandaşın düşüncesi paralelinde hareket etmeye çalıştık… Beykoz’da kapalı kalan bütün kapıları açtık… Halkımız bize o denli güven duydu ki, Kaymakamlık konutuna bile girdik. Kimseye de hesabını veremeyeceğimiz bir yanlışımız olmadı. Misyon taşıdık… Omuzlarımızda sorumluluk hissettik…
Beykoz’da başlattığımız ilklerle birçok insana ilham kaynağı olmak tabii ki hoşumuza gitti. Kimseyi küçük görmedik her yapılan işe saygı çerçevesinde baktık… Kıçımızın altında bir koltuk olsun diye uğraşmadık. Çalıştık, çalıştık, çalıştık…
Beykoz’un köylerini ve sokaklarını karış karış dolaşarak vatandaşlardan almış olduğumuz görüşleri manşetlere taşıyarak birilerinin masasına bıraktık… Görüntü olsun diye vatandaşı kullanarak kendi istikbalimizin peşinde koşmadık.
Bugün Beykoz’da herkes özgürce eleştiri yapıyorsa, ya da söyleyecek bir sözü varsa, bu yapının oluşmasında Dost Beykoz’un özgür tavrının ve cesaretli duruşunun etkinliğini göz ardı etmek gerçekçilikten uzak bir yaklaşım olur.
Dost Beykoz’un 10. Yıl Yemeği de Beykoz’da basın dünyasına bir açılım sağladı… Bizim ardımızdan bu tarz etkinliklerin sayısı arttı. Ama bu arttığını söylediğimiz etkinliklerin siyasi istikbal amacıyla yapılması Beykoz’a hiçbir dönüşüm sağlamıyor… Görüntüler hiç bir şeyi değiştirmiyor. İçinde halkın olmadığı hiçbir proje amacına ulaşmıyor. Dost Beykoz’un 10. Yıl yemeğinde hiçbir siyasi ve bürokratik statüsü olmayan 50 tane okuyucu vardı… Ne onlar bizi tanıyordu ne de biz onları. Keşke ardımızdan gelenlerinde vatandaşla bir teması, yüz yüze gelişi olsaydı. Belki Beykoz’a bir faydaları dokunurdu…
Bizim için AK Parti’nin ve belediyenin yayın organı diyenler, Dost Beykoz’da, “2014 Seçimleri’nde AKP’ye fark atacağız” manşetini görmezlikten geldi. Bunun yanında Beykoz Belediyesi’ne en ağır eleştirileri biz yaptık… Bugün Beykoz’da tartışılan birçok konu Dost Beykoz’un manşetlerinin etkileridir.
CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın ifadelerine dikkat edin… Her açıklamasında, her eleştirisinde Dost Beykoz’un haberlerinden yapmış olduğu alıntılar vardır. Ona rağmen Dost Beykoz’un yazarları da Hızır Yılmaz’ın eleştiri konusudur her zaman… Çünkü Dost Beykoz kadrosu yol göstericidir, eleştirilerinde art niyet yoktur.
“Dost Beykoz soruyor, Başkan Konuşuyor” programının da Beykoz’da oldukça etki oluşturduğunu, hemen ardımızdan yapılan farklı çalışmalardan anlıyoruz. Bizim ardımızdan, bu tarz etkinliklerin yapılmış olmasını, doğru bir iş yaptığımız noktasında yorumlasak ta, yapmış olduğumuz çalışmadan vatandaşın ne denli faydalandığı hizmetteki ölçümüzdür. Çünkü amacımız kendimizi göstermek değil, Beykoz halkına faydalı olmaktır.

Niyeti halis olan herkesin muradını Allah (cc)’nin vereceğinden kimsenin şüphesi olmasın. 

Yazarın Yazıları