Bu bayram, Beykoz'un çocuklarına iyi geldi

  • Güncelleme: 05.07.2016 18:36
  • Yorum: 0
Beykoz'da Ramazan ayı coşkusunun ardından Bayram kutlaması vardı.
Bu bayram, Beykoz'un çocuklarına iyi geldi

Ramazan ayında özellikle kurulan iftar sofralarında aileleriyle birlikte ağırlanan Beykozlu çocuklar, Bayram programında da unutulmadı ve kendileri için güzel bir sürpriz hazırlandı. Beykoz Belediye Meydanı'nda gerçekleştirilen bayramlaşma programında çocukları da düşünen Beykoz Belediyesi, adının yazılı olduğu bir platforma yüzlerce şeker gizledi.

Şekerden yazılı olan Beykoz Belediyesi ismi başlangıçta dikkat çekmezken, ortaya çıktıktan sonra ise çocuklara büyük bir sevinç yaşattı. Hep birlikte şekerden yapılmış olan Beykoz Belediyesi'nin önüne gelen çocuklar, buradaki şekerleri kısa süre içinde tüketti. Öte yandan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de şekerden yapılmış Beykoz Belediyesi adının yanına geldi ve buradan aldığı şekerleri etrafında toplanan çocuklara verdi.

Beykoz Belediye Meydanı'nda gerçekleştirilen ve Beykoz Belediyesi tarafından hazırlanan Bayramlaşma Programı'na Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Belediye Meclisi'nin AK Partili Üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve Beykozlu vatandaşlar katıldı. Etli pilav, ayran ve tatlının da ikram edildiği bayramlaşma töreninde vatandaşlar birbirleriyle kucaklaştı ve bayramlaşmanın hazzını yaşadı. Programda konuşan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, kısa bir konuşma yaparken şunları anlattı:

Ahmet Katırcı: “Türkiye Cumhuriyeti olarak güçlüyüz ve dimdik ayaktayız!”

"Birliğe, dirliğe, beraber olmaya en çok ihtiyacımız olan günlerde yaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz coğrafyada, İslam coğrafyasında maalesef büyük sıkıntılar içindeyiz. Ancak şunu da gururla söylemek mümkün ki, bugün yeryüzünde Ramazan Bayramı'nı en mutlu ve müreffeh (refah ve varlık içinde) kutlayan ülkelerden bir tanesiyiz.

Sağda solda bu memleketin bayramına kara getirmek için insanlarına zarar vermek için toplumu bölmek için yapılan faaliyetlere, her şeye rağmen huzurla, sevgiyle ve barışla bir Ramazan Bayramı'nı kutluyoruz. Sadece Ramazan Bayramı'nı Türkiye olarak kutlamakla da kalmıyoruz, tümüyle İslam dünyasının bayramını da biz kutluyoruz. Bugün Gazze'ye biz bayram yaptırıyoruz, Suriyeli'sine de biz bayram yaptırıyoruz; Somali'lisine de biz bayram yaptırıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak güçlüyüz, dimdik ayaktayız. Daha nice güzel günler ve bayramlar görmek dileğiyle hepinize iyi bayramlar diliyorum."

Beykoz'daki Ramazan ayının ve bu sırada kurulan sofraların komşuluk ilişkilerini güçlendirmeye yönelik olduğunu dile getiren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de kürsüye geldi ve şöyle dedi:

Yücel Çelikbilek: “Komşuluk ilişkilerinde gösterdiğiniz sıcaklık, hepimizi mutlu etti”

"Bu bayramın öncesi Ramazan'dı. Bize Ramazan'da çok ciddi destek verdiniz. Hazırladığımız çok farklı programlarda bizlerle birlikte oldunuz. Yüzbin insanla aynı sofrada oturma şansını yakalamışız. Bu büyük bir nimettir, büyük bir güzelliktir. Bizim sloganlaştırdığımız ve adını koyduğumuz Sokak İfatları'nın esas maksadı, komşularımızın birlikte iftar etmeleriydi. Burada bizim hazırladığımız sofralarda komşularımız iftar ederken, çocuklarımız ve yaşlılarımız aynı sofrayı paylaşırken, bir de hemşerilerimizin kurdukları sofraları gördük. Bizi asıl gururlandıran, sevindiren taraf da burası oldu. Hemşerilerimizin, bizim bu düzenlediğimiz iftarların konseptini benimsemiş olmaları ve kendi sokaklarında yapmaları bizi gururlandırdı. Artık biz masa ve sandalye yetiştiremez olduk; veremedik çoğuna... Kusurumuza bakmasınlar çünkü ancak kendi iftarlarımızı karşılayacak masa ve sandalyelerimiz vardı; 5 binin üzerindeki masa ve sandalye maalesef bu hizmetlere yetmedi.

İnşallah bundan sonra bunu farklı bir konsept içerisinde değerlendirerek iftar programları düzenleyeceğiz ve hemşerilerimizin talepleriyle sokaklarda kurdukları bu sokak iftarlarının varlığı bizi çok memnun etti. Allah hepinizden razı olsun... Hepinizin komşuluk ilişkilerinde gösterdiği sıcaklık, bizi çok fazla sevindirdi. Çünkü komşuluğu ne kadar yayarsak ve komşuluğa ne kadar sahip çıkarsak, komşuluk ne kadar kendini bizimle gösterirse; bilesiniz o ilçenin huzuru ve güzelliği o kadar fazla artar."

Konuşmaların ardından program, bayramlaşma merasimi ve edilen hoşsohbetlerin ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Gazetesi, Bayramlaşma

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz