Bu alışverişten Beykoz ne kazandı?

  • 0
  • 7115
Bu alışverişten Beykoz ne kazandı?
Bu alışverişten Beykoz ne kazandı?
Bu alışverişten Beykoz ne kazandı?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz Samsun’da yapmış olduğu konuşmada AK Parti teşkilatlarının dinamizminde etkin rol oynayan 3 dönem kuralına Beykoz’u örnek göstermesi tartışmalara neden oldu.

Konuşmasında 3 dönem kuralını AK Parti olarak çok önemsediklerini ve bu nedenle başarılı olarak nitelendirdikleri isimleri başka bölgelerde aday yaparak dolaylı çözüm ürettiklerine vurgu yapan Yusuf Ziya Yılmaz’ın, Murat Aydın’ın Zeytinburnu’ndan Beykoz’a getirilerek aday yapıldığını örnek göstermesi 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde yaşanan tartışmaları yeniden hatırlattı.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ı örnek göstererek “Zeytinburnu’nda çok başarılı bir belediye başkanımızı 3 dönemi doldurduğu için Beykoz’da aday yapmıştık. 3 dönem kuralına oldukça bağlıyız” ifadelerini kullandı.

Sadece Beykoz’da kazandı

Öte yandan 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti bu uygulamayı İstanbul’da 3 ilçede yapmış seçimleri ise sadece Beykoz’da kazanabilmişti.

Murat Aydın’ın 2019 Yerel Seçimlerinde Beykoz’dan aday gösterilmesi ciddi manada tartışmalara neden olmuş, İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç’ın AK Parti Beykoz Teşkilatına “seçimi kazanacağız” diyerek tartışmalara son noktayı koymuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine ilişkin aday tanıtım programında Murat Aydın’ın talebi üzerine, teşkilat içinde yaşanan “bizim içimizde kimse yok muydu?” şeklindeki tepkilere yönelik açıklama yapma zorunda kalmıştı.

Orada da başarılı bir dönem olacaktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dava vurgusu yaptığı açıklamasında,  “Biz davayız dedik ya, Zeytinburnu’nda 3 dönem Belediye Başkanlığı yapmış olan Murat kardeşimizi biz Beykoz’a kaydırdık. Şimdi şöyle bir anlayış bazı yerlerde yayılıyor. “Ya bizim içimizde yok muydu?” ne demek izim içimizde yok muydu? Bizim dışımızda diye bir şey var mı ya, bizim görevimiz emaneti ehline vermektir. Aslolan budur. Başarılı 3 dönem Zeytinburnu’nda ve şimdi de Beykoz’da devam etmesinin kararını verdik. Ve bu kararı da istişaremizi de yaptık. İnşallah Beykoz’da da biz Murat Beye çok çok güveniyoruz. Orada da başarılı bir dönem olacaktır.” ifadelerini kullanmıştı.

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde ise AK Parti’nin kimi Beykoz Belediye Başkan Adayı göstereceği en çok merak edilen konu.    

Haber Merkezi

Soğuksuspor Beykoz’da Atalar’ı ağırladı
Önceki Soğuksuspor Beykoz’da Atalar’ı ağırladı
Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Sonraki Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz