Kültür

Bu akşam Beykoz'da caz konseri var

Bu akşam Beykoz'da caz konseri var
14.07.2016 09:41
| | |
4535

Saksofonun ve modern cazın yeni ustası Kamasi Washington 14 Temmuz Perşembe akşamı, Beykoz Kundura Fabrikası’nda dinleyicilerle buluşacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 23. İstanbul Caz Festivali, saksafona olan hakimiyeti ve modern caza getirdiği yepyeni yorumla müzik sahnesinin usta isimleri arasında yer alan Kamasi Washington'ı sahnede ağırlamaya hazırlanıyor.

Yeni cazın ulaştığı noktaya işaret eden isimlerden biri olarak tanınan Kamasi Washington ve hemen öncesinde yarı Kübalı yarı Fransız ikiz kardeşlerin projesi Ibeyi, Beykoz Kundura Fabrikası'nda sahne alacak.

Kapıların 19.00'da açılacağı gecede, Kamasi Washington'dan önce saat 20.45'te XL Recordings'in müzik dünyasına yeni yıldız transferi, yarı Kübalı yarı Fransız ikiz kardeşlerin soul, downtempo projesi Ibeyi dinleyicilerle buluşacak. Kamasi Washington ve Ibeyi konserine ev sahipliği yapacak olan Beykoz Kundura Fabrikası, Türkiye'nin en eski fabrikası olma özelliğini taşıyor. 

FABRİKA 16 YIL ÖNCE ÜRETİME SON VERDİ

1810'da II. Mahmut tarafından kurulan ve Osmanlı ile Türk ordusuna kösele ayakkabı ve deri ürünleri üreten Beykoz Kundura Fabrikası, birçok tarihi olaya şahitlik etti. Uzun yıllar faaliyet gösteren fabrika, 2000'de üretime son verdi ve kapılarını kapattı. Aradan geçen 16 senede ise televizyonların en popüler dizilerinin prodüksiyon ekiplerine ev sahipliği yapmaya başladı. Bugün pek çok yerli dizi ve sinema projesinin set kurduğu, birçok klibin ve filmin çekildiği Beykoz Kundura Fabrikası yerleşkesi 200 seneyi aşkın tarihiyle zamana meydan okumaya devam ediyor. Çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklere de kapılarını açık tutan Beykoz Kundura Fabrikası, tarihi ve doğal dokusu hiç bozulmadan, nefes alınacak görkemli ağaçların ve endüstriyel mimarinin uyum içinde var olduğu alanlarıyla ilk defa 23. İstanbul Caz Festivali'ne ev sahipliği yapacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Deri Kundura, Caz, Konser, Kamasi Washington

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"