Kültür

Böyle olur Karadenizli iftarı....

Böyle olur Karadenizli iftarı....
2014.07.27 00:00
| | |
9700

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, Kavacık’ta ki Dernek Merkezi’nde vermiş olduğu iftar yemeğiyle yine farklılığını gösterdi.

Aha size Karadenizli cömertliği

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, Kavacık’ta ki Dernek Merkezi’nde vermiş olduğu iftar yemeğiyle yine farklılığını gösterdi…

Dernek lokalinde kurulan döner tezgahı lokantayı aratmazken, okunan Kuran-ı Kerim ve edilen dualarla Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nde muhteşem bir iftar ziyafeti yaşandı.

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı iftar yemeğinde, Tepeköy Camii emekli imamı Mustafa Taşgın Hoca’nın okuduğu kuran-ı kerim ile bereketlenen iftar sofrasında adeta bir Karadeniz kültürü vardı.

Konuklarıyla yakından ilgilenen Beykozlu Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Servet Şahin, organizasyonun kusursuz olması için görevlilere adeta talimat yağdırdı. Beykoz Belediye Meclis Başkanı Birzat Mermer, CHP Eski İlçe Başkanı İsmet Konca, CHP Grup Başkan Vekili Erdal Öztürk, Emin Yavuz, Hasan Gedik, Şenol Erener, cemal Yavuz, Alpaslan Erdin, Zeki Aksu, Yusuf Odabaşı, Hüsnü Kolcu, Yusuf Kesici, Naci Candaş, Yusuf Odabaşı ve Necati Çapkın gibi tanıdık simaların göze çarptığı iftar yemeğinde her hangi bir konuşma yapılmadı.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’ndeki iftar programı sonrası, kısa süre önce hakkın rahmetine kavuşan Dost Beykoz Yazarı Tabip Albay Ercan Bülbül’de dualarla anıldı.

Tepeköy Camii emekli imamı Mustafa Taşgın Hoca’nın okuduğu Kuran- Kerim ile hüzünlenen davetliler, Dr. Ercan Bülbül’ün anılması sırasında duygulu anlar yaşadı.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin konukları, yemek sonrası dernek Başkanı Servet Şahin’e teşekkür ettiler…

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kavacık, Servet Şahin, Karadenizliler Derneği

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"